Mutfak Dolap Kapakları

Mutfak dolap kapakları mutfakların dekorasyonu noktasında üst düzeyde bir etkiye sahiptir. Bu durum son zamanlarda mutfak dolabı kapaklarına yönelik farklı tasarımların karşımıza çıkıyor olmasını da mümkün kılar. Özellikle yeni nesil teknolojilerin başarılı bir şekilde uygulanması sayesinde mutfak dolap kapakları da çok daha göz alıcı bir konsepte sahip bir şekilde üretilmektedir.

Evimizde en sık kullandığımız alanlarımızdan biri mutfaktır. Çoğunlukla bu alan buzdolabı, çamaşır makinesi gibi aletleri içerse de büyük payını dolap kapakları oluşturur. Mutfağın havasını belirleyen faktördür. Kullanmamız gereken her türlü malzemeyi saklayabilmemize olanak sağlayarak, işimizi kolaylaştırıp düzenli yapmamızda büyük role sahiptir.

Mutfak Dolap Kapaklari1

Mutfak Dolap Kapakları Değişir mi?

Elbette dilerseniz mutfağınızdaki dolap kapaklarını değiştirebilirsiniz. Mutfağınızdaki bulunan dolapların gövde kısmına müdahale etmeden sadece kapak ve çekmece kısımlarını değiştirerek istediğiniz modeli uygulayabilirsiniz. Peki, mutfak dolabı kapak çeşitleri nelerdir? İşte detaylar!

Mutfak Dolabı Kapak Çeşitleri Nelerdir?

Mutfak dolaplarının sahip olduğu kapak çeşitliliği fazladır. Bunlardan bahsetmek gerekirse;

  • Suntalam kapak
  • Membran kapak
  • Laminant kapak
  • Ahşap kapak
  • Mdflam kapak
  • High gloss kapak

Olarak sıralamak mümkün olmaktadır. Özellikle son zamlarda mutfak dolap kapakları son derece üst düzeyde bir kalitede üretilmektedir. Bundan dolayı karşımıza çok sayıda farklı model de çıkmaktadır.

Suntalam kapak: odun talaşlarının belirli bileşenlerle karıştırılarak oluşturulur. Üzeri dekor kâğıdı ile kaplanabilir. Parlak, mat tarzında ve ahşap desenli renkleri bulunmaktadır.

Membran kapak: kapak yüzeyine istenilen tarzda desen verilebilir. Kenarları eksiz olarak kapandığı için su almaz.

Akrilik kapak: yüzeyi parlak ve düz olan bir kapak çeşididir. Bu yüzden kolay temizliği yapılır.

Laminant kapak: sert yüzeyli, çizilme riskine karşı dayanıklı kapaklardır. Bu tür kapaklarında yüzeyi düzdür.

Lake kapak: kapak yüzeyi hem düz hem desenli olarak kullanılabilir. Pek çok renk seçeneği mevcuttur.

Ahşap kapak: bilindiği üzere ahşap kapaklar bazı ağaçların kaplamasından yapılır. Üzerine Cila ya da eskitme uygulanır.

Mdflam kapak: suya ve rutubete dayanıklılığı vardır. Yüzeyi melamin ile kaplanır.

High gloss kapak: parlak yüzeyli dolap kapaklarıdır. Çizilme ve aşınmaya karşı dayanıklılığı mevcuttur.

Mutfak Dolap Kapaklari2

Mutfak Dolabında Hangi Kapak Daha İyi?

Aslında bu konuda farklı görüşlere rastlamanız oldukça olası. Her dolap kapağının avantajları olduğu gibi dezavantajları da olabilir. Lakin sık tercih edilen kapaklar çeşidi membran tarzıdır. Uzun ömürlü ve pek çok desen ile renk çeşitliliği bulunmasının bunda etkisi vardır. Yine de bu konuda bir tercih yaparken kendi koşul ve isteklerinizi göz önünde bulundurmanız daha kolay seçim yapmanızı sağlar.

Mutfak dolabı kapakları mutfaklarda göz alıcı bir görselliğin ortaya konulması noktasında mükemmel bir etkiye sahiptir. Bu da son zamanlarda mutfak dolaplarını kapaklarının farklı tasarımlarla destekleniyor olmasını mümkün hale getirmektedir. Burada mutfak dolabı kapaklarını tercih ederken, özenli bir araştırma sürecini takip etmek her zaman önerilmektedir.

Bir yanıt yazın