Dekoratif Kavanoz Modelleri

Mutfağınıza küçük bir dokunuş yaparak albenisini artırmaya ne dersiniz ? Mutfakta sık kullandığımız ürünler arasında yer alan kavanozları ele alalım. Bu kavanozların görünümünde küçük bir değişiklik yaparak mutfağın görünümünde yenilik yapabilirsiniz.

Değişik Kavanozlarla Mutfağınızı Yenileyin

Bu konuda sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz birkaç önerimizi hemen sizler ile paylaşalım.

El Yapımı Kavanoz

Tercihinize göre mutfağınızda kuru bakliyatları, baharatlarınızı , veyahut atıştırmalıklarınızı muhafaza etmek için kullanacağınız kavanozları hazır alabileceğiniz gibi dilerseniz kendi kavanozunuzu kendiniz tasarlayabilirsiniz.

Porselen Kavanoz Tasarımları

diy kavanoz yapımı

Sizce de resim alanındaki hünerlerinizi sergilemenin zamanı gelmedi mi ? Mesela beyaz bir porselen kavanozun üzerine dilediğiniz şekilleri, çizerek ve onları bir güzel boyayarak kendi kavanozunuzu kendiniz tasarlayabilirsiniz.

Cam Kavanozlar

Bir taraftan kendi yapımınız olan kavanozlar ile mutfağınızı güzelleştirirken, bir taraftan da bu işten para kazanabilirsiniz. Nasıl mı ? Eğer el becerinize güveniyorsanız, yaptığınız kavanozların satışını yapıp, kendiniz için bir ek gelir oluşturabilirsiniz.

Dekoratif Kavanoz Boyama

kavanoz süslemesi nasıl yapılır

Kavanoz süslemesi yapmayı düşünenler için hemen birkaç küçük öneride bulunalım. İlk önce sünger uçlu bir fırça ediniyoruz. Yüzümüze fondöten sürer gibi sünger uçlu fırçayı küçük dokunuşlar ile kavanoza değdirip geri çekiyoruz. Cam boyası ile iki kat şeklinde bu uygulamayı yapıyoruz. Daha sonra desen vermek için dekopaj uygulaması yapabilirsiniz. Son olarak ta üzerine vernik attıktan sonra kavanozu kuruması için beklemeye alıyoruz.

Kavanoz Süsleme

yeni baharat takımları

Kavanoz kapaklarına yapacağınız bir iki küçük dokunuşla kavanozu daha şık bir duruma getirebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. kavanoz modelleri 2020 Dekoratif Kavanoz Modelleri için yorumda bulun

    Dekoratif Kavanoz Modelleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dekoratif Kavanoz Modelleri için ilk yorumu yapabilirsin.