Modern Banyolar İçin İlham Verici Fikirler

İçindekiler

Modern banyolar için ilham verici fikirler her zaman etkili bir görselliği ortaya koymaktadır. Birkaç küçük ve etkili dokunuş ile banyonuzun ambiyansını değiştirip modern bir konsept oluşturmayı düşünüyorsanız, bu konuda sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz modern banyo dekorasyon önerilerine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bir taraftan banyonun atmosferini değiştirecek, bir taraftan da banyoya işlevsellik ve estetik katacak neler yapabiliriz, bir düşünelim. Öncelikle banyo aksesuarlarından işe başlayabilirsiniz. Banyonun fiziksel özelliğine göre daha ferah ve aydınlık göstermek adına aynalardan yararlanabilirsiniz. Mekanda hem bir düzen oluşturmak, hem depolama alını oluşturmak, hem de duvar dekorasyonuna estetik katmak adına dekoratif duvar raflarından ve dolaplardan yararlanabilirsiniz. Tekstil ürünlerini de es geçmemek gerek.

Şimdi işin bu noktasında hem konuya görsellik katmak, hem de konuya biraz daha derinlik kazandırmak adına birkaç ayrıntılı önerilerde bulunalım.

Banyo Tekstil Ürünleri

banyo paspas çeşitleri

Banyonuza farklı bir estetik katmak adına banyo tekstil ürünlerinden yararlanabilirsiniz. Banyonuzun fiziksel özelliğine göre diler banyo paspas setini, dilerseniz de klozet takımını tercih ederek, ortama görsel bir estetik katabilirsiniz. Banyo tekstil ürünü seçerken, seçeceğiniz ürünün kaymaz tabanlı, suyu anında emen ve dokusu yumuşak olan ürünler olmasına özen gösterin. Banyo fayans modelleri yazımızda en güncel modelleri inceleyebilirsiniz!

Dekoratif Aynalar

dekoratif banyo ayna modelleri

Bir mekanı olduğundan büyük ve geniş göstermek aynı zamanda mekanı ferah ve aydınlık göstermenin en kolay yollarından biri aynalarıdır. Sizlerde banyonuzu daha aydınlık ve ferah göstermek, mekana derinlik hissi vermek aynı zamanda duvar dekorasyonuna estetik katmak adına dekoratif aynalardan yararlanabilirsiniz. Ayna seçimi konusunda bizim önerimizi soracak olursanız, şimdilerde kendinden yapışkanlı, farklı boyutlara sahip geometrik şekillerden dizayn edilmiş dekoratif aynalara oldukça moda.

Duş Perdesi

duş perdesi modelleri 2020

Uzun süredir, sessizliğe bürünen duş perdeleri, şimdilerde sessizliğini bozarak, olması gereken mekanlara geri dönüyor. Eğer banyonuzda küvet var ise, şık bir duş perdesi ile küvet alanı belirleyebilirsiniz.

Dekoratif Unsurlar

banyo aksesuar önerileri

Bu alanda farklı bir konsept oluşturmak için dekoratif unsurlardan ve aksesuarlardan yararlanabilirsiniz. Mesela banyonuzda doğal bir koku oluşturmak için küçük saksı bitkilerden veya çiçeklerinden yararlanabilirsiniz. Tütsü düşünebilirsiniz. Romantik bir ambiyans oluşturmak için ledli mumlardan yararlanabilirsiniz. Duvara estetik katmak için dekoratif çerçevelerden yararlanarak, farklı bir ambiyans oluşturabilirsiniz.

Modern Banyolar İçin İlham Verici Fikirler

Banyo Fayansları İçin İlham Verici Fikirler

Şık bir banyo dekorasyonu mu oluşturmayı istiyorsunuz? O zaman banyo fayanslarını tercih ederken dikkat etmelisiniz. Burada fayansların boyutlarına dikkat etmeniz nitelikli bir görselliğin ortaya çıkmasına destek olacaktır. Unutmayın; banyoda büyük değil de daha küçük fayansları tercih etmeniz, çok daha ferah bir ortamın oluşmasını sağlar. Yine seçtiğiniz fayansların enine olmaması, banyonuzu basıklıktan kurtaracaktır. Banyonuzda ışık faktörünü göz ardı etmemelisiniz. Bundan dolayı fayans renklerinizi de açık tonlardan seçmelisiniz. Ayrıca fayanslarınıza düzenli bir bakım yapmanız banyonuzun her zaman temiz ve güzel görünmesini sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın