Banyonuzu Güzelleştirecek Banyo Dolapları

Banyo dekorasyonuna hem estetik katan, hem alanda depolama görevi üstlenen unsurlar arasında banyo dolapları yer almaktadır. Banyo alanlarının odak noktası görevi üstlenen banyo dolaplarını farklı şekillerde konumlayarak daha zarif bir alan elde edebilirsiniz.

Şöyle bir banyo dekorasyonlarını gözümüzün önüne getirelim. Genelde dolaplar, konum itibarıyla lavabo altında yer almaktadır. Alanın fiziksel özelliklerini göz önüne alarak dolapları farklı şekillerde konumlayıp, daha dekoratif, daha kullanışlı alanlar elde edebilirsiniz. Bu konuda sizlere ilham vermek adına banyo dolabı modellerinden oluşan bu konumuza göz atabilirsiniz.

Farklı Bir Görünüm İçin Asimetrik Dokunuşlar

beyaz banyo dolabı tasarımları

Yeni nesil dolaplar, geleneksel banyo dolabı tasarımdan oldukça farklı oldukların görmekteyiz. Sıradan alışılagelmiş formlara sahip dolaplardan sıkıldıysanız, banyonuza yeni bir dokunuş yapmak için farklı formalar sahip dolaplarla tanışmanın zamanı gelmiş , demektir. Yukarıdaki görselde görüldüğü üzere duruşuyla etkileyici bir görünüme sahip, oval bir lavabo tezgahı görmekteyiz. Lavaboyu şöyle alıcı bir göz ile incelediğimizde köşelerine hafif dokunuşlar yapılıp, yumuşatıldığını, değişik bir ayak formuna sahip olduğunu görmekteyiz. Bu stil sizin banyonuza da zarif bir estetik katacaktır.

Asimetrik Dizaynlar

modern banyo dolabı modelleri

Banyo dolabı değince aklınıza ilk olarak nasıl bir tasarım geliyor ? Hilton banyo modellerinde görmeye alışkın olduğumuz modelleri mi ? Eğer böyle bir model geliyor ve evinizde böyle bir modele yer vermeyi düşünüyorsanız, bu konuda sizlere küçük bir tüyo verelim. Klasik hilton banyo modellerine farklı bir yorum katan ve mekanınıza hareketlilik katacak olan asimetrik tasarımlara bakabilirsiniz.

Minimalist Dokunuşlar

banyo dolabı dekorasyon örnekleri

Mekanda fazla kalabalık istemiyorum. Mümkünse az ve işlevsel olacak ürünler olsun, diyenlerden misiniz ? Eğer mümkün oldukça az aynı zamanda işlevsel özelliğe sahip ürünlerden hoşlanıyorsanız minimalist çizgiden yana kullanabilirsiniz. Fonksiyonel özelliğe sahip bir dolapla da çizginizi tamamlayabilirsiniz.

Hem Çekmeceli Hem Raflı Modeller

açık raflı banyo dolapları

Son dönemlerde trend olan modeller arasında dolap, çekmece ve raftan oluşan çekmece ve havlu raflı banyo dolapları yer alıyor. Bir taraftan havlularınızı rahatlıkla yerleştirebileceğiniz, bir taraftan da değişik aksesuarlarını bırakabileceğiniz açık raflı dolap üniteleri sayesinde banyonuza farklı dokunuşlar yapabilir aynı zamanda hareketlik kazandırabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?