2021 Banyo Dekorasyonları

Yeni trend banyo dekorasyonları hakkında merak ettiklerinizi bu makalemizde bulabilirsiniz.

Her sezon yaşadığımız her alanın farklı bir dekorasyonu ön plana çıkmaktadır. Kimi zaman parlak ve ışıltılar gün yüzüne çıkarken, kimi zaman natürellik ön plana çıkmakta. Peki, bugünlerde banyolarında tadilat yapmayı düşünenler, nasıl bir çizgi izlemedir. Bu sorunun cevabı için konumuzu okumanızı tavsiye ederiz.

banyo dekorasyon fikirleri 2021

Günümüz evlerinin banyo bölümlerini incelediğimizde alan olarak küçük, işlevsel olarak yaratıcı bir görünüme sahip olduğunu görmekteyiz. Banyonun fiziksel özelliğine göre küvet , jakuzi, duşakabin veyahut sauna yer almaktadır.

Modern Banyo Dizaynları

banyo dekorasyon örnekleri 2021

Banyo alanında hizmet veren firmaların projelerini incelediğimiz zaman işlevselliğin ön planda olduğu, duşların, banyo aksesuarların ve banyo araç gereçlerine yer verdiklerini görmekteyiz. Bu noktaları göz önünde bulundurarak modern banyo tasarımlarına yön veriyorlar.

Kompakt Yaşam

Biraz öncede bahsettiğimiz gibi, günümüzdeki yapılarda banyo alanları gittikçe daralmakta. Alan daraldıkça kullanıcılara daha yaratıcı unsurların bu alanda yer almasını istiyorlar. Yaratıcılığın yanı sıra lüks ve stilden de ödün vermek istemiyorlar. Tasarımcılarda kullanıcılardan gelen bu talepleri göz önünde bulundurarak daha şık modüllere sahip banyo mobilya sistemlerine ve konsollara ağırlık veriyorlar. Bunları sunarken de endüstriyel iç dizaynlardan ilham alarak ve İskandinav tarzını baz alıp, yalınlığın ve zarafetin ön planda olduğu çok yönlü banyo mobilyaları kullanarak, banyoları daha kullanışlı hale getiriyorlar.

Bu Sezonun Banyo Renk Trendleri Neler?

Mobilya ve aksesuar seçimi kadar renk seçimi de oldukça önemli. Bu alan için seçeceğimiz renk ve renk kombinleri hem yaşadığım alanın genel rengi ile ahenk içinde olmalı, hem de alana özgü olmalı. Peki, yeni sezon banyo renkleri, nelerdir, diye merak edenler için hemen birkaç küçük öneride de bulunalım.

Banyolarında sıcacık bir atmosfer oluşturmak isteyenler renk paletinde tercihlerini pembe ve pembe tonlarından yana yapmakta. Sadece pembe rengi tercih edebileceğiniz gibi kombin oluşturmak isterseniz de pembe ve bakır tonlarının ahengini alanınıza yansıtabilirsiniz. Yeni sezonda öne çıkan renkler arasında toprak renkleri de oldukça revaçta olduğunun altını çizmekte fayda var. Orman yeşili ve kömürün oluşturduğu kül rengi de favori renkler arasında yer almakta. Sarı ve bej kombinleri de popülerliğini sürdürmekte.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?