in

Maksimalist Ev Dekorasyonu İçin 3 Öneri

maksimalist dekorasyon örnekleri

Yeni sezonun gözde ev dekorasyon trendi maksimalist hakkında merak ettiklerinizi bu konumuzda bulabilirsiniz. Yaşam alanlarınızı bu yeni akım ile dizayn etmek istiyorsanız, bu konuda vereceğimiz öneriler, sizlere ilham verecektir. Hazırsanız, başlıyoruz.

Öncelikle maksimalist hakkında genel bir bilgi paylaşıp, ardından bu trendi yaşam alanınıza nasıl yansıtabileceğiniz konusunda ip uçlarını sizler ile paylaşalım. Maksimalizm, kökenlerini dışavurmuşluktan almaktadır. Edebiyat alanından tutunda, multimedya alanına kadar, modadan dekorasyona kadar birçok alanda etkisini göstermektedir. Mies Van Der Rohe’nin ” az ,çok ” sözünün tam tersi olarak az ile yetinemeyenlerin stili olarak bu stili tanımlayabiliriz.

Bu stilin dekorasyon alanındaki şifrelerine baktığımızda ; çokluğu , görsel ve duygusal zenginliği görmekteyiz. Bu açıklamaların ardından gelelim, bu stili etkili bir şekilde yaşam alanlarımıza nasıl yansıtacağımıza.

Maksimalist Ev Dekorasyonundan Maksimum Kişiselleştirin

maksimalist dekorasyon örnekleri

Bu stil yaşam alanlarında kendini evde dokunma istediği uyandıran malzemeler, canlı renkler ve elit bitiş teknikleri ile göstermektedir. Mekanın atmosferinde duygusallık, lüks ve fantezi arasında denge kurmak önemlidir. Bu stili uygularken işin işine biraz kişiselleştirmeyi katmak adına, seyahatlerde aldığınız objeleri, nesneleri ve aksesuarları evinizin dekoruna ekleyebilirsiniz. Farklı karakterlere sahip desen ve renkleri özgün bir şekilde kombin oluşturarak da kişiselleştirebilirsiniz.

Yaşam Alanınızın Dekorasyonunda Estetik Bir Mizansen Oluşturun

maksimalist dekorasyon ürünleri

Maksimalist stilde her ne kadar mobilyaların fonksiyonları, rahatlığı ve ergonomisi önemliyse de , estetik ve görünüşte çoğu zaman bunların önüne geçmektedir. Bu noktada hayal gücünüzü devreye koyarak, dekorasyonda kendi mizansenizi oluşturabilirsiniz. Bu konuda sizlere ilham vermesi açısından birkaç öneride bulunalım. Mesela özgün ve benzersiz formlar, mekanınızın estetiğini artırabilir. Dalga biçimli çekmeceler, mekanın albesini arttırmanıza yardımcı olacaktır. Sanat eserlerine ve heykellere yer verebilirsiniz.

Dekorasyon Alanındaki Kombinleme Yeteneğinizi Gözler Önüne Serin

maksimalist ev dekorasyon fikirleri

Konumuzun başında bu stilin şifreleri arasında görsel ve duygusal zenginliğin ön planda olduğunu söylemiştik. Bu şifrelerin içine kadife  ve deri gibi tekstil ürünlerini de ekleyebiliriz. Bunların yanı sıra sıradışı renkler ile kombin oluşturup, dekorasyon alanındaki farklılığımızı estetikli bir şekilde gözler önüne serebiliriz. Görsel estetiği artırmak ve evimizi daha zengin göstermek adına  kürklü yastıkları da dekorasyona ekleyebiliriz.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

masa lambası kendin yap

Masa Lambası Yapıyoruz

duvara monte şömineler

Evinizi Isıtacak Şömine Modelleri