Çalışma Alanı Dizaynı Fikirleri

Uzun süredir eve kendinize yeni bir çalışma alanı mı oluşturmak istiyor ama bir türlü işten güçten fırsat bulamadınız mı ? O zaman bu fikri daha fazla ertelemeden hemen şimdi harekette geçmeye ne dersiniz ? Güzel bir öneride de ama bir türlü nasıl bir alan oluşturacağıma karar veremiyorum, diyorsanız, bu konuda size ilham verecek, harekete geçmenize teşvik edecek olan kendin yap çalışma alanı fikirlerimize göz atarak ilk adımı atmaya başlayabilirsiniz.

Kendiniz için oluşturmayı düşündüğünüz çalışma alanı fiziksel açıdan yeteri kadar büyük yada geniş değilse hiç sorun olmadığını demekle işe başlamak istiyoruz. Çalışma alanı oluştururken önemli olan kriterler arasında bu alanı nasıl daha verimli hale getirebilirim, diye düşünerek adım adım ilerlemenizi öneririz.

Şimdi gelin birlikte verimli bir çalışma alanı oluşturmak için neler yapabileceğimize bir göz atalım.

Yalın ve İşlevsel Bir Alan Oluşturun

Yapacağınız işin tüm ayrıntıların göz önüne alarak, mümkün oldukça sade ama bir o kadar işlevsel özelliğe sahip bir alan oluşturmaya özen gösterin.

Duvarları Dekorasyonunuzun Bir Parçası Haline Getirin

çalışma odası duvar dekorasyon örnekleri

Yeni bir işe, yeni bir projeye başlayacağımız zaman konuyla ilgili bazı notlar almamız gerekecektir. Projemize emin adımlarla ilerlemek için bu notların sürekli gözümüzün önünde bulunmasında fayda var. İşte tam bu noktada duvarlar devreye giriyor. Alacağınız notları yapışkan not kağıtlarına yazıp duvara yapıştırabilirsiniz. Dilerseniz birazcık estetik katmak adına mantar pano asıp, notlarınızı burada asabilirsiniz.

Kullanışlı Bir Çalışma Masanız Olsun

Kendimize ait bir çalışma odası yada alanı oluştururken bazı eşyalara ihtiyacımız olacaktır. Mesela rahatlıkla çalışabileceğimiz bir çalışma masası lazım. Çalışma masanızın büyüklüğünü, genişliği ve boyutunu yapacağınız işe göre ayarlamanızda fayda var.

Rahat Edebileceğiniz Bir Oturma Alanı Oluşturun

Çalışma esnasında bazen nasıl oturduğumuza, zamanın nasıl geçtiğinin farkına varamayabiliyoruz. Çalışmamız bittiğinde yada kısa bir mola verdiğimiz zaman yanlış çalışma pozisyonundan dolayı, boyun ve sırt ağrılarımız olur. Hem bunun önüne geçmek, hem de rahat bir çalışma pozisyonu oluşturabilmek için ergonomik bir koltuk yada sandalye tercih etmekte fayda var.

Bir yanıt yazın