Küçük Salonlar İçin Özel Dekorasyon

Küçük bir salona sahip olmanız, hayalini kurdunuz salon dizaynı hayatta geçirmenize engel olmasın ! Fiziksel açıdan küçük bir alana sahip olan salonlarınız için birkaç özel dekorasyon uygulaması yaparak, alanı daha işlevsel, daha konforlu, şık ve gösterişli hale getirebilirsiniz. Yapmanız gereken salonun boyutunu göz önünde bulundurup, uygun ebatlarda mobilya seçip, yerleştirmek olacaktır. Tabi bir de renk seçimine dikkat etmek gerek.

Konuyu biraz daha detaylandırmak adına küçük salonlara özel dekorasyon fikirlerini sizlerle paylaşalım.

Şimdi sizlere siyah beyaz renk kombinasyonunun hakim olduğu küçük bir salonun nasıl bir etkileyici bir görselliğe kavuşturduğunu aktaracağız.

Oturma Bölümü İçin Üç Kişilik Koltuk

salon için kapitoneli beyaz koltuk

Salonumuzu dizayn etmeye oturma alanı kurmakla başlayalım. Modern bir çizgi oluşturmak aynı zamanda ferah bir atmosfer oluşturmak için oturma alanı için koltuk seçerken renk tercihini açık renklerden yana yapmanızı öneririz. Mesela kapitoneli beyaz üçlü koltuk, hem modern bir çizgi, hem ferah, hem de konforu ve rahatlığı odanıza yansıtacaktır.

Dikdörtgen Yemek Masası Yerine ?

Biliyorsunuz yemek masaları genelde dikdörtgen yada kare şeklinde olanlar tercih edilmekte. Tabi , biz salon için yemek masası seçerken odanın büyüklüğünü göz önüne alarak seçim yapacağız. Küçük bir salon olduğu için hem yerden tasarruf sağlamak, hem de kullanım açısından kolaylık sağlaması açısından yuvarlak yemek masası seçmekte fayda var.

Şuraya Bir Çiçeklik

Yuvarlak yemek masasını odaya yerleştirdik. Masanın yanında kalan boş bir alana güzel bir çiçeklik yerleştirerek , çiçeklerinizi buraya yerleştirebilirsiniz. Dilerseniz küçük ev aksesuarlarınız da bırakabilirsiniz. Bu arada yeni bir çiçeklik almak yerine evde kullanmadığınız bir ahşap bir merdiveniz var ise, merdiveni çiçeklik olarak kullanabilirsiniz.

Kapıyı Değiştirin !

salon cam sürgülü kapı modelleri

Küçük salonu daha ferah daha geniş göstermek için salon kapısını değiştirebilirsiniz. Mevcut salon kapısını çıkarıp, yerine hem mekanı geniş ve ferah gösterecek , hem de mekanda modern bir çizgi oluşturacak olan sürgülü cam kapı tercih edebilirsiniz.

Duvara Simetrik Bir Dokunuş

Duvarlar boş kalmasın diye, duvarları doldurmayın ! Az ve öz bir şekilde fazla abartıya kaçmadan çerçeve asabilirsiniz. Görsel açıdan hem duvar estetik katmak, hem de odanın ambiyansına uygun olması için minimum dört tane, maksimum altı tane kare çerçeveyi simetrik olacak şekilde asabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?