Küçük Ev Dekorasyon Önerileri

Oturma odam çok küçük. Yatak odam küçük olduğu için istediğim gibi dizayn edemiyorum. Mutfağım biraz daha büyük olsaydı iyi olurdu.

Evinizin küçük alanlarını daha kullanışlı, daha ferah ve aydınlık göstermek için birazdan önereceğimiz küçük ev dekorasyon fikirlerimizden yararlanmanızı tavsiye ederiz. Hazırsanız, oda oda evimizi düzenlemeye başlıyoruz.

Küçük Salon Dekorasyon Fikirleri

Evde en çok zaman geçirdiğimiz alanların başında oturma odaları ve salon geliyor. Kimi zaman misafirlerimiz de ağırladığımız salonlarımızın dekorasyonu düzenlerken ekstra bir önem göstermekteyiz. Peki, salonumuz küçük bir alan sahip ise, bu alanı hem kullanışlı, hem de şık bir görünüme kavuşturmak için neler yapabiliriz ? Gelin adım adım küçük salonumuzu yeniden dizayn edelim.

modern küçük oturma odası dekorasyon örnekleri

📌 Salonun dizaynı yaparken mümkün oldukça açık renkler seçmeye özen göstermeliyiz. Biliyorsunuz açık renkler, küçük mekanları her zaman için olduğundan biraz daha büyük gösterir, ayrıca mekanı aydınlık ve ferah göstermektedir.

📌 Mobilyaları yerleştirirken mümkün oldukça duvar yakın bir şekilde konumlandırmakta fayda var. Bu konumlamayla odanızın kullanım alanını genişletmiş olursunuz.

📌 Cam ürünler tercih ederek salonunuzu biraz daha büyük gösterebilirsiniz. Örneğin masa ve sehpa seçiminde camlı ürünler tercih edebilirsiniz.

Küçük Yatak Odaları Nasıl Dizayn Edilmeli ?

küçük yatak odası dekorasyon fikirleri

Yeni bir güne pozitif, zinde ve enerji dolu başlamak için yatak odasının dekorasyonun kaliteli bir uyku için etkili olduğunu biliyor muydunuz ? Hem rahat bir uyku uyumak için hem de zarif bir yatak odası dizaynı için neler yapabileceğimize bir bakalım.

📌 İlk etapta yatak odamızı ferah göstermek için odada ihtiyacımız olmayan tüm ürünleri kaldırarak işe başlayalım.

📌 Yatak odanızın kullanım alanını artırmak için eğer imkanınız var ise gömme dolap yaptırabilirsiniz.

📌 Eğer yatak odanızda komidine yer yok ise, otomatik olarak abajur bırakacağınız bir alanda yok demektir. Bu durumda odayı hem aydınlatmak hem de modern bir görünüme kavuşturmak için aplik yada sarkıt aydınlatma ürünlerinden yararlanabilirsiniz.

Küçük Mutfak Tasarımları

küçük mutfak nasıl dekore edilir

Birbirinden nefis menülerin hazırlandığı kimi zaman sosyal alan görevini üstlenen mutfağınızın küçük ve dar olduğundan şikayetçiyseniz , şöyle bir uygulama yaparak hem mutfağınızı daha kullanışlı hem de iç açısı bir konuma getirebilirsiniz.

📌 Mutfağınızı daha ferah ve aydınlık bir duruma getirmek için öncelikle açık renkler ile küçük dokunuşlar yaparak işe başlayabilirsiniz.

📌 Depolama alanı en çok ihtiyaç gördüğümüz alanların başında mutfak gelir. Hem alandan tasarruf sağlamak hem de yeteri miktarda depolama alanı oluşturmak için mutfak raflarından yararlanabilirsiniz.

📌 Mutfağınızı ekstradan aydınlatmak için mutfak dolabının alt kısmına tezgahı aydınlatacak şekilde Led şeritlerden yararlanabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. küçük ev dekorasyonu instagram Küçük Ev Dekorasyon Önerileri için yorumda bulun

    Küçük Ev Dekorasyon Önerileri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Küçük Ev Dekorasyon Önerileri için ilk yorumu yapabilirsin.