Dekorasyonda Fonksiyonel Çözümler

Sadece kolonların kalacak şekilde eski görünümünden eser kalmayacak yeni mimarisi ile göz kamaştıran bir eve konuk oluyoruz. Birazdan inceleyeceğimiz ev Mimar Serhan Gürkan tarafından dizayn edilmiş. Sevgili mimar, sanki bir Matematik çözer gibi her bir mekan için ayrı ayrı çözümler üretmiş. Sonuç mu ? Ortaya birbirinin için ahenkle akan , her bir bölümü ile ferah ve samimi bir aile evi çıktı.

İlerde evinizin dekorunda değişiklik yapmayı düşünüyor, ya da şuan ki mevcut olan dekorunuz için fonksiyonel çözümler arayışı içerisindeyseniz, bu konuda sizlere ilham vermesi adına konumuza göz atmanızı öneririz.

Dekorasyonun ayrıntılarına geçmeden önce genel bir bilgi verelim. Birazdan paylaşacağımız ev, 250 metrekare büyüklüğünde 4 odalı bir apartman dairesiydi. Ev sahipleri evin bazı mimari kurgusundaki uyuşmazlıkları gidermek için bir arayış içine girerler ve Mimar Serhan Gürkan tanışırlar. Sevgili mimar, evin yenileme sürecini 6 ayda tamamlar. Tamamlama süreci bittikten sonra ortaya 5 odalı, mekanlar arasında akışın olduğu ve ferah geçişlere sahip bir ev ortaya çıkartmıştır.

modern salon dekorasyonu 2020

Evin geneline baktığımızda ilk önce evin taşıyıcı kolonları hariç tüm duvarlar, yüzey kaplamalar ve alçı tavanlar bir güzel sökülmüş. Geniş bir antre, açık sistemli bir mutfak tasarlanmış.

yeni sezon yatak odası duvar dekorasyonları

Ayrıca evin planına ekstra bir misafir odası ve oldukça büyük bir ebeveyn yatak odası dahil edilmiş. Beton kolonlar olduğu gibi kalırken , beton yüzeyine hareketlilik katmak adına sanatçı Fatih Yapar’ın graffiti desen dokunuşlarıyla sanatsal bir görünüme kavuştuğunu görmekteyiz.

Hazırsanız, salon dizaynından başlıyoruz.

salon için fonksiyonel çözümler

Yukarıdaki görselde görüldüğü üzere salonda gri ve sarı tonların hakim olduğu dairesel formlar ön planda . Salonun dekorasyonunda yer verilen koltuklar B&B Italia marka Naoto Fukasawa tasarımı Grande Papilio ait. Salonda yine aynı markaya ait Antonio Citterio tasarımı olan Arne kanepe mozaikten alınmış.

Salondan kütüphane doğru geçtiğimizde bizi şöyle bir dekor karşılamakta. İki kolon arasında bir kütüphane kurgulanmış. Bu kütüphanenin arka kısmı mutfak dolabı olarak dizayn edilmiş. Mekanda göze çarpan mermer detaylar Tureks’ten alınmış olup, Skyline mermerler değişik kesim teknikleri uygulayarak farklı desenler yaratılmış.

açık mutfak dekorasyon fikirleri

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?