Küçük Daire İçin Yaratıcı Fikirler

Gönül ister ki, geniş ve ferah bir evde oturmak, ama bu bazen mümkün olmaya biliyor. Peki, evimiz sırf küçük ve dar ise, bu ferah ve aydınlık olmayacak, anlamına mı geliyor ? Tabi ki , hayır ! Mevcut olan küçük dairelerimizi birkaç dekorasyon dokunuşu ile daha işlevsel, daha ferah bir görünüme kavuşturmak mümkün. Nasıl ? Detaylar bu konumuzda.

Şuan için oturmuş olduğunuz evi, daha ferah ve aydınlık göstermek için öyle çok büyük bütçeler ayırıp, iç mimarlarla anlaşmanıza gerek yok. Biraz hayal gücünüzü, biraz el yeteneğinizi birleştirmeniz yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra mobilya piyasasına şöyle bir göz atıp, ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayabileceğiniz yer tasarrufu sağlayacak fonksiyonel özelliklere sahip mobilyalara bakmanız yeterli olacaktır. Bunların dışımda küçük dairelerde yer kazanmak için yapabileceğiniz birkaç yaratıcı fikri hemen sizler ile paylaşmaya başlayalım.

📌 Murphy Yatak

murphy yatak modelleri

1+ 1 evlerde, stüdyo dairelerde ve küçük alanlarda tasarruf sağlamak adına akıllı mobilyalardan yararlanmakta fayda var. Bu mobilyalara en güzel örneklerden bir tanesi, duvara monte yada katlanabilir yatak olarak bilinen murphy yataklardır. Küçük alanlarda yerden tasarruf sağlamanın en iyi yollarından biri klasik yatak yerine murphy yatak tercih etmektir.

📌 Sürgülü Kapılar

sürgülü kapı modelleri

Küçük dairelerde yer tasarrufu sağlamak için en ideal çözümlerden biri sürgülü kapılardır. Sürgülü kapılar, diğer kapılar gibi aynı işlevi gördüğüne göre, açılır kapanır, kapıya ihtiyaç yoktur.

📌 Tuvalet Üstü Raflar

klozet üzeri dolap modelleri

Küçük bir dairede oturuyorsanız, bu demek oluyor ki, banyonuzda küçük bir alana sahip. Banyo alanınızı daha düzenli ve kullanışlı hale getirmek için tuvalet üzerine dekoratif bir raf monte ederek alanda güzel bir depolama alanı oluşturmuş olursunuz.

📌 Sandıklı Puflar

sandıklı puf modelleri

Ev küçük olunca, evde bulunan her bir mobilya ürünü de ayrı bir öneme sahip oluyor. Evinize şık bir dokunuş yapmak için bir puf almayı düşünüyorsanız, bu konuda bizim size önerimiz sandıklı puf almanızdır. Alacağınız sandıklı puf, bir taraftan evinize şık ve modern bir görünüm katarken, bir taraftan da güzel bir depolama alanı sunacaktır.

Gördüğünüz üzere basit ama kullanışlı aynı zamanda yerden tasarruf sağlayarak küçük dairelerde son derece kullanışlı hale gelebilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?