in

Köşe Takımı Alırken Bunlara Dikkat Edin !

yeni moda köşe takımları

Yaşam alanlarımızda zarif ve şık bir dekorasyon oluşturmak için göz önünde bulundurmamız gereken bazı kriterler söz konusudur. Diyelim ki, oturma odanız yada salonunuz için yeni bir köşe takımı almayı düşünüyorsunuz. Köşe koltuk takımını seçerken nelere dikkat ediyorsunuz ?

Model ? Kumaş ? Renk ? Kullanışlılığı ? Duruşu ? Tarzı ? Çoğu zaman belki rengi çok hoşunuza gitti için, çoğu zamanda çizgisi sizi etkilediği için o ürünü almak istemiş olabilirsiniz . Peki hem kullanışlı, hem estetik yönü yüksek bir köşe takımı seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğine gelin, birlikte bir göz atatlım.

Köşe koltuk takımları bulunduğu ortama konfor ve rahatlığı sağlaması açısından dekorasyon açısından büyük bir önem taşımakta. Ürün seçerken bazı kriterleri göz önünde bulundurmakta fayda vardır. Bu kriterler uyduğumuz zaman odamız daha ferah aynı zamanda daha estetikli bir görünüme sahip olacaktır.

Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Malzeme Kalitesi Önemli

İster köşe takımı olsun, ister herhangi bir mobilya ürünü olsun, tercih edeceğiniz ürünün malzeme kalitesi oldukça önemli bir kriterdir. Tercih edeceğiniz ürünün iskelet malzemesi ve kumaşı, kullanımı doğrudan etkileyen unsurlar arasında yer almakta. Çam, ceviz ve kayın gibi ağaçlardan yapılan mobilyalar dayanıklık konusunda başarılıdır. Kumaş konusunda ise tercihinizi sık dokunan bir kumaş olan tay tüyünü düşünebilirsiniz.

beyaz köşe takımı modelleri

Renk Tercihi

Duruş ve stili kadar koltuk renk seçimi de oldukça önemlidir. Tercih ettiğiniz renk paletini göz önüne alarak bu renklerle ahenk içinde olacak rengi tercih edebilirsiniz.

Odanızla Ahenk İçinde Olsun

Ev dizaynında göze çarpan eşyalar arasında oturma grupları yer almaktadır. Güzel, etkileyici ve doğru bir ev dizaynı oluşturmak için tercih edeceğiniz köşe takımın tarzı uyguladığınız dekorasyon stili ile ahenk içinde olması gerekir. Diyelim ki yaşam alanınızın çizgisinde klasik tarz hakim, bu durumda tercihinizi deri köşe koltuk takımından yana yapabilirsiniz.

yeni moda köşe takımları

Mekana Uygun Boyutta Mobilya Tercih Edin

Tercih edeceğiniz ürünün kullanacağınız odanın boyutuna uygun olmasına özen gösterin. Bunun için öncelikle köşe takımını konumlandıracağınız alanın ölçüsünü alıp, bu doğrultuda mobilya tercih etmelisiniz.

İhtiyaçlarınızı Göz Önünde Bulundurun

Diyelim ki , depolama alanına ihtiyacınız var. Bu ihtiyacınız göz önünde tutarak köşe takımlarının alt kısımlarını depolama alanı olarak kullanabileceğiniz ürünler tercih edin.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

parke nasıl temizlenir

Ahşap Zemin Bakımı Nasıl Yapılır ?

yeni sezon tv ünitesi tasarımları

Bu Üniteler Evinizin Ambiyansını Değiştirecek !