Köşe Dekorasyonu İçin Harika Fikirleri

Evinizin bazı bölümleri bulunan köşeleri nasıl değerlendiriyorsunuz ? Bu köşeleri ölü nokta olarak mı görüyorsunuz, yoksa hem işlevsel hem de estetikli bir görünümüme mi kavuşturuyorsunuz ? Bu noktaları değerlendirmeyi düşünüyoruz, ama nasıl bir uygulama yapacağımıza henüz karar vermedik, diyenlerdenseniz, bu konuda sizlere birkaç taze öneride bulunabiliriz.

Şimdi sizlere sunacağımız köşe dekorasyon fikirlerinden ilham alarak şu ana kadar ölü nokta olarak gördüğünüz alanları şahane bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Hazırsanız, başlıyoruz.

Dekoratif Raflar

Şöyle bir evinize göz gezdirdiğiniz zaman biçimsiz bir şekilde görülen köşelerin hem göz estetiği, hem de dekorasyonunuzun estetiğine uymadığı görüyorsunuz ve buda sizin canınızı birazcık sıkıyor. Gelin o biçimsiz görülen köşeleri dekoratif raflar ile süsleyip, yepyeni bir alan oluşturalım. Rafların için süs bitkileri yerleştirip, küçük bir botanik alan oluşturabilirsiniz. Kitaplarınızı yerleştirip, küçük bir kütüphanede olabilir. Yada en güzel fotoğraflarınızı yerleştirip, güzel bir fotoğraf alanı da oluşturabilirsiniz.

Yeni Bir Çalışma Alanına Ne Dersiniz ?

evdeki boş alanı çalışma alanı olarak değerlendirme

Evde kendiniz yada çocuğunuz için yeni bir çalışma alanı arayışı içindeyseniz, aradığınız alanı buldunuz diyebiliriz. Boş köşeye birkaç dokunuş yaparak, şahane bir çalışma alanı oluşturabilirsiniz. Bu alanı oluşturmak için duvara monte masa modellerinden yararlanabilirsiniz.

Evde Tatlı Bir Kahve Köşesine Ne Dersiniz ?

evde kahve köşesi nasıl yapılır

Başta kahve tutkunları olmak üzere yaşam alanında farklı bir alan oluşturmak isteyenler için oldukça harika bir fikir. Hemen alanı nasıl oluşturabileceğiniz konusuna değinelim. Tasarlamayı düşündüğünüz alanın duvarına kara tahta asıyoruz. Sonra birkaç tane raf yerleştiriyoruz. Kahve makinesini, fincanları ve kahvelerimizi bu raflara güzelce yerleştiriyoruz. Kara tahtaya da güzel yazıp, mekana estetik katabilirsiniz.

Kolon Boşluklarını Nasıl Değerlendirebilirim ?

dekoratif kolonlar

Kolon boşluklarını çok farklı şekillerde değerlendirmek mümkün. Fikir olması açısından birkaç öneride bulunalım. Oturma odanızdaki kolona plazmanızı monte edebilirsiniz. Kolona görsel açıdan estetik katmak için ayna kaplaması uygulaması yaptırabilirsiniz. Oda bölücü olarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz kolonlara niş yaptırarak ev aksesuarları yerleştirip, mekanı elit bir görüme kavuşturabilirsiniz. Son bir öneride daha bulunmak gerekirse, bu alanı romantik bir alan olarak değerlendirmek hem de alanı ısıtmak için şömine yaptırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın