Yeni Aydınlatma LED Filament Ampuller

Evinizin yeni aydınlatması ” Led Filament Ampuller ” ile tanışmaya hazır mısınız ?

Günümüzde bir ampulden daha çok şey bekliyoruz ! Ampul sadece yaşama alanımıza ışığını yaymamalı, görünüş olarak dekorasyonumuza estetik katmalı, aynı zamanda bütçe dostu olmalı. Tam da bu kriterlere uygun bir aydınlatma aracı bir ampul arayışı içerisindeyseniz sizi Led Filament Ampuller ile tanıştırmak istiyoruz.

Öncelikle led filament ampul ne olduğunu tanımlayarak konumuza devam edelim. Adından da anlaşılacağı üzere bu ürün LED teknolojisi ile üretilmektedir. Tasarımı ile dikkatleri üzerinde toplamayı başaran bu ampul çeşidi, tasarruf sağlama özelliği ile bilinen mikro LED’lerin çizgisel filament şekline getirilmesi ile üretilmiştir.

Led Filament Ampullün Avantajları

Neden evimin ya da iş yerimin aydınlatması için bu ürünü tercih etmeliyim, diye bir sorunun aklınızdan geçtiğini varsayıp, hemen bu ürünün birkaç avantajını sizler ile paylaşalım.

filament ampul özellikleri

✔ Konunun başında da belirtiğimiz gibi bütçe dostudur. Daha az enerji tüketimi sağlaması, bu ampulün en büyük avantajları arasında yer alır.

✔ Ara ara geçen ampulleri değiştirme zahmetinden sizi kurtarır. Normal ampuller yaklaşık olarak 1 yıl gibi ömrü varken, LED’li ampullerin 10 yıl gibi uzun bir süre kullanma şansınız var.

✔ Uzun ömürlü ve enerji tasarrufu sağlaması yanı sıra görünümüyle de yaşadığınız alanların dekorasyonuna da görsel açıdan estetik katmakta.

✔ Geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğundan dolayı her zevke ve tarza hitap eden aydınlatma tasarımlarını rahatlıkla bulabilirsiniz. ( Aplik – Avize – Sarkıt )

Led Filament Ampul Seçerken

Evinizin herhangi bir alanı için led filament ampul modelleri arasında seçim yaparken şu kriterlere dikkat etmelisiniz.

👉 Lümen Gücü

Öncelikle ampullü evinizin hangi odasında kullanacağınıza, odanın ne kadar bir aydınlatma alanına ihtiyaç olduğunu belirlemelisiniz. Aklınızda bulunsun ; watt, tüketilen enerji miktarını, lümen ise aydınlatma gücünü belirlemektedir. Bu noktayı göz önünde bulundurarak mekanın aydınlatma ihtiyacını belirlemek için lümen değerine bakmalısınız.

👉 Enerji Sınıfı

Hem bütçenizi korumak hem de doğayı korumak için tasarruf oldukça önemli. Bu konuda Led filament ampuller tasarruf konusunda oldukça iyi. Aklınızda bulunsun ! A++ veya A+ gibi yüksek enerji sınıfları az enerji tüketmekte bu da daha düşük meblağda elektrik faturası anlamına gelmekte.

Led Filament Ampullü Nerede Bulabilirim ?

Bu ürünü Koçtaş, Tekzen , İkea gibi yapı marketlerinde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın