Koridorlar İçin Nötr Renk Önerileri

Size evinizin koridorunu bir kelime ile anlatın, deseydik, bize ne derdiniz ? Büyük bir ihtimal alacağımız cevaplar arasında , muhteşem, romantik, çarpıcı, etkileyici , sıcak yer almayacaktır. Çoğunlukla alacağımız cevabın, sıradan olacağını tahmin ediyoruz. Peki, evinizin koridorunu sıradan bir görünümden çıkartıp, en azından biraz olsun renklendirmeye ne dersiniz ?

Gelin, şimdi koridorumuzu sıradan ve sıkıcı görünümden biraz olsun çıkartıp, yeni bir görünüme, yeni bir enerjiye kavuşturalım. Koridor dekorasyonu için ilk adım olarak renk seçiminden başlayabilirsiniz.

Biliyorsunuz, evin en dar alanların başında evin giriş bölümü olan koridorlar gelir. Dar olan bu alanı, daha boğucu ve sıkıcı bir hale getirmemek için renk seçimini dikkatli yapmak gerek. Bu alan için genelde nötr renkler tercih edilmektedir. Ama nötr rengi tercih ederken şu ayrıntıyı da unutmamak gerekir. Nötr renkler ile dekore edilen bir alan sıradan ve sıkıcı bir görünüme sahip olabilir. Bu durumun önüne geçmek için mobilya seçimine dikkat etmeliyiz. Bir de duvar dekorasyonu için farklı aksesuarlar tercih ederek, mekana renk ve canlılık katabiliriz.

Şimdi gelin, nötr renkler eşliğinde koridor dekorasyonlarına bir göz atalım.

📌Aynalar İle Derinlik Kazandırın

Dar alanları olduğundan daha geniş ve aydınlık göstermek için aynalardan yararlanmakta fayda var. Mekanı hem daha geniş ve aydınlık, hem de derinlik ve estetik kazandırmak için duvarları nötr renkte boyatabilirsiniz.

📌 Minimalist Mobilyalar Tercih Edin

Diyelim ki, koridor alanınızda mobilya yerleştirmek için yeteri alanınız bulunmamakta. Böyle bir durumda şöyle bir uygulama yapabilirsiniz. Duvara monte edebileceğiniz bir raf, ayna ve mini bir puf yerleştirebilirsiniz. Hem duvar dekorasyonuna estetik katmak hem de alanı aydınlatmak için duvar apliklerinden yararlanabilirsiniz.

📌 Desenli Duvar Kağıdı Tercih Edebilirsiniz

koridor desenli duvar kağıdı modelleri

Mekana nötr renkler ile farklı bir yorum katmak isterseniz , minimal desenli duvar kağıtlarını düşünebilirsiniz. Bir taraftan tavan yüksekliğini görsel olarak artırmak bir taraftan da mekana değişik bir yorum katmak için belli belirsiz çizgilere, desenlere sahip duvar kağıtları arasından seçim yapabilirsiniz.

📌 Duvar Panelleri İle Görsel Estetiği Artırın

koridor 3d duvar panelleri

Bir koridoru etkileyici bir görselliğe kavuşturmak için duvarları süslemek her zaman için iyi bir fikirdir. Sizde evinizin koridorlarına farklı bir kimlik kazandırmak isterseniz, ışıltılı duvar panellerinden yararlanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın