Klasik Ev Dekorasyonu Önerileri

Ev dekorasyonunda tercihiniz klasikten yana mı ? Sizce klasik ev dekorasyonlarında renk seçimi her zaman için bej, koyu yada ağır renkler mi olmalı ? Peki size desek ki, baharat tonları, kırmızı ve mavi tonlarıyla da şahane klasik bir tarz oluşturabilirsiniz. Ne dersiniz ?

Klasik ev dekorasyonu için pratik ve daha farklı fikirler için bu konumuza göz atabilirsiniz.

Klasik Ev Dekorasyonu İçin Fikirler

Klasik stilin hakim olduğu aynı zamanda zamansız bir eve sahip olabilmek için ana temasında doğal renkleri barındırıp, dönem mobilyaları tercih edip, şahane bir klasik ev kurgulayabilirsiniz.

Salonunuzda bir odak noktası oluşturmak isterseniz, şöyle küçük bir kurgu oluşturabilirsiniz. Eski bir ahşap oymalı bir çerçeve edinin. Bu ahşap oymalı çerçeveyi tamamıyla beyaz renge boyatıp, odanın en geniş duvarına asıp, bu alanı odak noktası yapabilirsiniz.

klasik duvar kağıdı modelleri

Klasik bir köşe oluşturmak için iki tane eski sandalyelerinizin yüzünü kadife kaplatabilirsiniz. Pencere kenarına bu iki sandalyeyi yerleştirip, ortasına küçük bir fiskos masası yerleştirebilirsiniz. Bu köşeye de dedikodu köşesi diye adlandırabilirsiniz. 😉

klasik kapitone yatak başlıkları

Şimdi gelelim, klasik yatak odası dekorasyonunda küçük bir fark yaratmaya. Standardın bir tık dışına çıkarak aynı zamanda şık bir görünüm elde etmek için yatak başlığını kapitone tercih edebilirsiniz.

Mutfağınızda kullandığınız eskitme bir beyaz cilalı mutfak dolabını, yemek odasında kullanmaya ne dersiniz. Bu uygulama sayesinde yemek odasındaki klasik atmosferi de biraz daha belirginleştirmiş olursunuz.

Aksesuarlar ile klasik çizgi bir tık daha öne çıkarmak için şöyle bir şey yapabilirsiniz. Vintage tarzı kapaklı bir cam şekerliğiniz var ise, bu şekerliği mumluk olarak kullanabilirsiniz.

Klasik tarzın vazgeçilmez unsurları arasında aynalı yüzeyler yer almaktadır. Evinizin girişinde, salonda yada daha farklı bir stil için yatak odanızın tasarımda aynalı konsolla yer verebilirsiniz.

Tabi ki , çocuk odalarını es geçmiyoruz. Çocuk odası içinde şöyle bir öneride bulunabiliriz. Damask desenli yada çiçek desenli bir kumaşınız var ise, bu kumaşı üçgen şeklinde kesin. Kestiğiniz üçgen kumaşları kurdele ile dikip, çocuk odasını farklı şekilde süsleyebilirsiniz.

Önerilerde görüldüğü üzere birkaç küçük dokunuşla klasik tarzı yeniden yorumlayarak evinizin atmosferini değiştirebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?