in , ,

Kız Bebek Odası Nasıl Hazırlanır ?

lila kız bebek odası dekorasyonu

Kız bebekleri için şahane kız bebek odası dekorasyon fikirlerini sizler için bu konumuzda bir araya getirdik. Bebeğinizin artık kendi odasında geçme vaktinin geldiğini düşünüyorsanız, birazdan paylaşacağımız fikirlerin hoşunuza gidip, biran önce faaliyette geçireceğinizi düşünüyoruz. Sizi daha fazla merakta bırakmamak adına konumuza hemen geçiriyoruz.

Kızınızın odasını dizayn ederken, öncelikle bebeğinizin güvenliği ön planda olmalı. Gerekli güvenlik önemleri alındıktan sonra bebeğinizin hem zihinsel açıdan, hem de fiziksel açıdan onu geliştirecek şahane bir bebek odası dizayn etmekte fayda var. Hemen kız bebek odası tasarımı ile ilgili birkaç öneriyi sizler ile paylaşalım.

Ahşap Parmaklıklı Beşik

Bebeğinizin güven içerisinde aynı zamanda sağlıklı ve mutlu bir şekilde uyuması için beşik yada karyola tercihinizi ahşaptan yana kullanmanızı öneririz. Bildiğiniz gibi ahşap , hem doğal hem sağlıklı bir materyaldir. Bebeğiniz için beşik yada karyola seçerken tercihinizi parmaklık bir modelden yana yapacaksanız, bebeğinizin güvenliği için parmaklık arasındaki boşluklara dikkat etmeniz gerekir.

Kendiniz İçin Rahat Bir Koltuk

sallanan beşik sandalye emzirme koltuğu

Sevgili anneler bebeğinizi rahat bir şekilde emzirmek için odada size ait bir koltuk bulundurun. Emzirme koltuğu seçimi yaparken, belinizi destekleyecek, rahat oturup emzirebileceğiniz bir koltuk tercih etmelisiniz.

Odanın Aydınlatması Önemli

Uzmanların görüşüne göre , bebeklerin sağlıklı bir şekilde uyuması için oda geceleyin, tamamen karanlık olmalıdır. Nedeni soracak olursanız, kısaca şu şekilde açıklayalım. Büyüme hormonu olarak bilinen melatonin hormonunun karanlıkta daha iyi salgılamaktadır. Aydınlatma tercihlerinde dikkat etmeniz gereken kriterler ; bebek odası lambası çok güçlü olmamalı ve ışık direk bebeğinin gözüne gelmemelidir.

Kız Bebek Odası Takımları

kız bebek odası mobilya modelleri

Bebek odası takımları genel olarak ; bebek yatağı, dolabı ve şifonyerden oluşmaktadır. Kız bebek odası takımları arasında seçim yaparken renk ve tema belirleyici özellikler arasında yer almakta. Burada önemli olan sizin ve bebeğinizin hangi temada ve renkte huzur bulacağınızdır.

Bebek Giysi Dolabı Seçerken Dikkat

Bebeğiniz için dolap seçerken, öncelikle odanın fiziksel özelliğini göz önünde bulundurmakta fayda var. Küçük alanlarda tasarruf sağlamak adına fonksiyonel özelliklere sahip yerden tasarruf sağlayacağını dolap modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

modern ev iç dekorasyon örnekleri

Fark Yaratacak Dekorasyon Önerileri

mini hobi serası

Evde Bahçe Serası Nasıl Yapılır ?