Bu Çocuk Odalarını Görmelisiniz !

Sevgili çocuklarınızın hayalini gerçeğe dönüştürecek birbirinden özel şahane çocuk odası dekorasyonlarını bu konumuzda sizler için bir araya getirdik.

Söz konusu sevgili çocuklarımızın odalarının dekorasyonu olunca , birçok farklı parametreleri göz önünde bulundurmak gerekiyor. Çocuklarımızın odasını dizayn ederken her şeyden önce doğal ve sağlıklı malzemeler seçmeye özen göstermeliyiz. Kurgulayacağımız dekorasyonun çocuğumuzun hem rahatlıkla oyun oynayabileceği alan olmalı, hem de fiziksel ve bedensel yönden gelişiminde katkıda bulunmalı.

Şimdi bu bilgiler ışığında çocuklarımızın kendini güvende hissedebileceği, kendilerini geliştirebilecekleri, güzel bir dekorasyon kurgulamaya başlayalım.

📌 Pastel Tonlar

Çocuğumuzun odasını kurgulamaya başlamak için ilk önce renk seçiminden başlayalım. Odayı rengarenk boyamak yerine, huzur verici bir ortam, sakinleştirici bir atmosfer oluşturmak için pastel tonları arasından seçim yapabilirsiniz.

📌 Yeni Nesil Duvar Kağıdı Tasarımları

Duvar dekorasyonu için tercihinizi duvar kağıtlarından yana yapmayı düşünüyorsanız, çocuğunuzun yaşını göz önüne alarak onun hayal gücüne katkıda bulunacak resim , figür, desen ve dokuya sahip duvar kağıdı modelleri arasında seçim yapabilirsiniz. 1 – 3 yaş arası çocuğunuz varsa boyanabilir duvar kağıtları da iyi bir seçim olacaktır.

📌 Çok Amaçlı Oyun Alanları

çocuk odaları için oyun alanları

Yaşamakta olduğumuz pandemi sürecini göz önüne aldığımızda çocuklarımızı eskisi kadar oyun alanlarına, parklara götüremiyoruz. Tabi, bu durum çocukların oynamasına engel değil ! Ne mi yapacağız ? Oyun alanlarını odalarına taşıyacağız. Odanın fiziksel özelliğini göz önüne alarak odasında farklı oyun alanları oluşturabilirsiniz.

📌 Çok Amaçlı Yatak Modelleri

yavrulu karyola vivense

Yatak seçimi yaparken, sadece rahat uyuyacağı bir yatak yerine, sabahları rahat ve konforlu bir divana dönüştürebileceği bir divana ne dersiniz. İstediği zaman uzanıp kitabını okuyabilir, tabletten bir şeyler araştırabilir. Arkadaşını odasında rahatlıkla ağırlayabilir.

📌 Güneş Işığı Alan Bir Çalışma Alanı

pencere önünde çalışma masası

Uzaktan eğitimin yaşandığı bugünlerde, hem çocuğunuzun sağlıklı bir şekilde derslerine çalışması, hem de göz sağlığı için çalışma masasını pencere kenarına konumlayabilirsiniz.

📌 Kitaplıkları Es Geçmeyin !

çalışma masalı kitaplık modelleri

Her ne kadar teknoloji çağını yaşıyor olsak da, kitapların yerini şuan için dolduramıyor. Çocuğunuza kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için odasında mutlaka yaşına ve ilgi alanına uygun kitapların yer aldığı bir kitaplık olmalı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?