Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Modelleri

Evinizin neşe kaynağı olan çocuğunuzun odasını dizayn ederken sıradanlığın dışına çıkıp, hem kendinizin hem de sevgili çocuğunuzun hayal gücünden yararlanarak muhteşem bir çocuk odası dekorasyonu yapabilirsiniz.

Tabi ki, çocuğunuzun odasını dizayn ederken hayallerinizi adım adım gerçekleştirmek için odanın fiziksel özelliğini oldukça büyük bir rol oynamakta. Bizde bu durumu göz önünde bulundurarak, küçük çocuk odası dekorasyonu nasıl olmalı, konusunda fikirlerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Öncelikle odayı dizayn ederken , mümkün oldukça odada fazla depolama alanları oluşturmaya önem gösterin. Hem odayı ferah gösterecek, hem de odayı kafi miktarda aydınlatacak, aydınlatma ürünleri seçmekte son derece önemli. Mobilya seçiminde önce çocuğunuzun güvenliğini düşünerek, kullanışlı ürünler seçilmeli. Oda için aksesuar ve değişik süslemeler seçilirken mümkün oldukça eğitici ürünler arasından seçim yapmanızı öneririz.

Şimdi bu bilgiler ışığında yola çıkarak, işe biraz renk ve görsellikte katmak adına, konuya örnekler üzerinden devam edelim.

Minimal Tasarımlar

küçük çocuk odası duvar dekorasyonu

Küçük ve dar çocuk odalarında mümkün oldukça az ve fonksiyonel özelliklere sahip mobilyalar ve eşyalar tercih etmekte fayda var. Bu konuda bizim size önerimiz basit ve minimal bir tasarım oluşturmaya özen gösterin. Alandan tasarruf sağlayacak fonksiyonel özelliğe sahip birleşik mobilyalar düşünebilirsiniz.

Renkler İle Odanın Enerjisini Yükseltin

küçük çocuk odaları için renk önerileri

Hem odayı olduğundan büyük , geniş ve ferah göstermek adına, hem de çocuğunuzun içindeki sevinci ve enerjiyi odaya yansıtmak adına renklerin gücünden yararlanabilirsiniz. Mesela mekanda beyaz bir fon kullanarak ferahlığı sağlayıp, canlı ve enerjik renkleri kombinleyerek odaya enerji katabilirsiniz.

İşlevsellik ve Estetik Bir Arada

küçük çocuk odaları için çözümler

Odanın dizaynı için seçeceğiniz ögeleri belirlerken estetiğe ve şıklığa önem verdiğiniz kadar, kullanışlı olmasını da göz önünde bulundurmalıyız. Çocuğunuz oda içinde hareket ederken herhangi bir vurma, çarpma gibi olabilecek olumsuz durumları minimum düzeye indirmek için cam aksesuarlar, kenarı sivri mobilyalar gibi ögelerden uzak durmakta fayda var.

Yeteri Miktarda Depolama Alanı

dolaplı ranza modelleri

Evde en çok dağılma özelliğine sahip mekanlardan biri sizlerinde tahmin ettiği üzere çocuk odalarıdır. Bu noktayı göz önünde bulundurarak, mümkün oldukça odada depolama alanlarına yer verin. Bir taraftan yerden tasarruf sağlamak adına, bir taraftan da odada depolama alanı oluşturmak adına bünyesinde çok sayıda çekmece ve dolap barındıran bileşik mobilyalar tercih edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın