Kış Bahçesi Dekorasyon Fikirler

Yaz mevsiminde olduğu gibi kış mevsiminde de bahçe sefasını doyasıya yaşamak isteyenler için masal tadına bir kış bahçesi nasıl hazırlanabilir konusunda , küçük küçük önerilerde bulunmak istedik.

Masalsı Bir Kış Bahçesi Yaratamaya Hazır Mısınız ?

Aileniz ve sevdiğiniz dostlarla birlikte yaz aylarında olduğu kadar kış aylarında keyifli zaman dilimleri geçirebileceğiniz, pratik kullanıma sahip, kışın soğukluğunu, yazın sıcaklığına ve doğanın o dinlendirici atmosferini kışında sizlere yaşatacak olan kış bahçenizi dekore eder iken şu ayrıntılardan yararlanabilirsiniz.

Kapalı Cam Teraslar

Kışın soğukluğunu tamamıyla dışarıda bırakmak istiyorsanız, kapalı teras sistemlerinden yararlanabilirsiniz. Öncelikle bahçenizin hangi alanı kış bahçesine çevirmek istediğinize karar vererek ilk adımı atarak, işe başlıyoruz. Sonra bu alanın üst kısmını oluşturmak için pergola sistemlerinden yararlanarak, üst bölümü kapatabilirsiniz. Yan bölümler için ise cam tercih edebilirsiniz. Ya da sürgülü cam kapı sistemlerini tercih edip, tamamen kapatabilirsiniz. Bu sistem ile alanı ısıtmanızda kolay olacaktır. Tabi uygulamayı yaparken tamamen bahçe atmosferinden kopmuyorsunuz. Bu uygulama ile bir taraftan bahçeyi seyrederek ruhunuzu ve zihninizi dinlendirirken, bir taraftan da açık alanda iç mekan konforunu yaşamış oluyorsunuz.

Açık Havada Şömine Keyfi

bahçe şömine modelleri

Bahçenize farklı bir dokunuş yapıp, muhteşem bir dekora imza atmaya ne dersiniz ? Bu imzayı nasıl mı atacaksınız ? Fire pit Türkçe karşılığı ateş çukuru olarak bilinen, açık hava şöminesi ile yapabilirsiniz. Dış mekanınızda şöyle bir çerçeve düşünün. Taştan oluşmuş bir şömine ve bu şöminenin içerisindeki ateşlerin çıkartığı ses bir taraftan mekanda kulağa hoş bir ses bırakırken, ateşlerin dansı ise dış mekanınızda farklı bir görsellik sergiliyor.

Hidromasajlı Bir Küvette Ne Dersiniz ?

bahçe dekorasyon fikirleri hidromasajlı küvet

İlk etapta beli hidromasajlı küvet oldukça ekonomik açıdan oldukça tuzlu gelebilir. Ama ben keyfime düşkünüm, ekonomimi de ayarlayıp, bahçemin keyfini doyasıya yaşamak istiyorum, diyenlerdenseniz o zaman sizlere dış mekanda hidromasaj küvet için yer ayırın, deriz.

Kışın Soğuğunu Dışarıda Bırakacak Isıtıcılar

bahçe ısıtıcı modelleri

Belki bulunduğunuz bölge kış boyu yağmur alıyor, belki de kış boyu kar yerlerde kalıyor. Ama yine de kışın buz gibi soğuğuna inat siz evinizin dış mekanları arasında yer alan bahçenizin, balkonunuzun veyahut terasınızın keyfini yaşamak istiyorsunuz. Bu sizin en doğal hakkınız. Tabi, bu arada hasta olmanızı da istemeyiz. Dış mekanlarınızı sıcaklık katacak açık hava ısıtıcıları ile bu keyfi doyasıya yaşayabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. modern kış bahçesi dekorasyonları Kış Bahçesi Dekorasyon Fikirler için yorumda bulun

    Kış Bahçesi Dekorasyon Fikirler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kış Bahçesi Dekorasyon Fikirler için ilk yorumu yapabilirsin.