in ,

Kış Aylarında Balkona Hasret Kalma !

kış aylarında balkon kullanımı için öneriler

Hiç kuşkusuz evde ilkbahar ve yaz ayların en keyifli alanı evimizin balkonunda keyif yapmaktır. Balkon keyfinizi sadece ilkbahar yaz aylarıyla sınırlandırmayıp, kış aylarına da devam ettirmeye ne dersiniz ? Nasıl olacağını merak ediyorsanız, çayınızı kahvenizi alın, bu yazımızda bize eşlik edin.

Açık Balkonlar İçin Tente

Kış aylarında yaşanan doğa olaylarına karşı açık balkonlarını korumak için tenteden yardım alabilirsiniz. Açık balkonunuza tente monte edip, balkonunuzu yağmurdan, kardan muhafaza edebilirsiniz. Tabi bu balkon keyfi için alabileceğiniz ilk önemler arasında yer alıyor.

Soğuk Havalardan Etkilenmemek İçin Balkonunuzu Bitkiler İle Süsleyin

İlk etapta kış soğuklarında açık balkonda keyifli zaman geçirmek zor diye düşünebilirsiniz. Peki size desek ki, soğuk havayı balkonun dışında bırakmanız mümkün. ” Nasıl ? ” mı, hemen söyleyelim. Bitkiler ile soğuğu engellemeniz mümkün. Yapmanız gereken balkonunuzun açık duvarını uzun boylu ve yapraklı bitkiler yerleştirebilirsiniz. Dilerseniz yaprak çitleri kullanarak rüzgarın önüne kesebilirsiniz. Bu yöntemi açık balkonlarda uygulayabildiğiniz gibi dilerseniz, kapalı balkonda da deneyebilirsiniz.

Açık Alanlar İçin Isıtıcılar

balkon ısıtıcıları

Açık balkonlar kadar, kapalı balkonlarda zaman zaman kışın soğuğuna maruz kalabiliyor. Balkonda ideal bir sıcaklığa ulaşmak için ısıtıcılardan yararlanabilirsiniz. Balkonunuzda radyatör yok ise alanı ısıtmak içi dilerseniz elektrikli ısıtma cihazlarından birini kullanabilirsiniz. En ideal elektrikli ısıtma cihazları arasında infrared ısıtıcılar bulunmakta. Aklınızda bulunsun.

Kapalı bir balkonunuz mevcut ise alanı ısıtmak için ısı yalıtımından yararlanabilirsiniz. Dışarıdan gelen soğuk havayı engelleyip, alanın sıcaklığı korumak için mantolama, perde , pencereler arası bantlama gibi uygulamalarından yararlanabilirsiniz.

Balkon Zeminini Es Geçmeyin

yeni kış balkon dekorasyonları

Kış soğuklarına karşı balkonu maksimum derecede ısıtmak için zeminde de birkaç uygulama yapmanız gerekecektir. Zemini ısıtmak için ilk etapta iç mekanların zemini ısıtmada kullandığımız halılardan yararlanabilirsiniz. Halının dışında dış mekanınızın zemini ısıtmak için kolay bir şekilde monte edebileceğiniz yer karolarından yararlanabilirsiniz. Yaptıracağınız yer karoları sayesinde hem zeminden gelen soğuğu kesmiş olacaksınız hem de balkon dekorasyonunuza şık bir dokunuş yapmış olacaksınız.

Son Dokunuş Olarak Tekstil Ürünlerinden Yararlanın

kış balkonu için tekstil ürünleri

Kış balkonunuza görsel bir estetik sıcak bir dokunuş yapmak için tekstil ürünlerinden yararlanıyoruz. Kış balkonunuzun dekorasyona hitap eden battaniye kullanabilirsiniz.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

2021 mondi yatak odası takımları novita yatak odası

Mondi ile Yatak Odanızı Yenileyin !

İşinize Yarayacak Mutfak Aletleri