in , , ,

İngiliz Stilini Evinize Yansıtın

ingiliz tarzı oturma odası tasarımları

Yaşam alanlarınızda zarafeti ve asaleti yansıtmak isterseniz, İngiliz stiline göz atmanızda fayda var. İngiliz stili bünyesinde, ahengi, estetiği ve şıklığı barındırmakta. Bu stili zarif bir şekilde yaşam alanlarınıza yansıtmak adına desenli duvar kağıtlarına, çiçekli ev tekstil ürünlerine bakarak işe başlayabilirsiniz.

İngiliz stilinin en belirgin özellikleri arasında çiçek desenli kırlentler , desenli duvar kağıtları, zarif halılar ve şık mutfak ürünleri yer almakta. Oturma odanızda yada salonunuzda kullanacağınız çiçek desenli kırlentler ile odada elegan bir atmosfer oluşturabilirsiniz. İngiliz dekorasyon stilini zarif bir şekilde odanıza yansıtmak için kadife bir dokuya sahip şık aynı zamanda özel bir algı oluşturacak olan ev tekstil ürünlerine de bakabilirsiniz. Ev dekorasyonun en büyük tamamlayıcı unsurları arasında yer alan halı ve kilimler ile evinizin çizgisini tamamlamayı da unutmayın.

Evinizde mis gibi doğal bir koku yayılması için taze bahar çiçekleri, göz alıcı güller, görünümü ile estetik katan orkidelere evinizde yer verebilirsiniz. Bu canlı ve mis gibi kokulu çiçekler bir taraftan evinizin güzel kokmasını sağlarken, bir taraftan da dekoratif bir unsur olarak evinize estetik katacaktır.

İngiliz stilini ben yatak odama yansıtmak istiyorum, bu konuda öneriniz nedir, diye soracak olursanız, yatak odası dekorasyonu için şöyle bir öneride bulunabiliriz. Bu stili yatak odanıza yansıtmak için yatak odası tekstil ürünlerinden başlayabilirsiniz. Mesela yatağınıza sereceğiniz çiçek desenli nevresim takımları, çiçek desenli uyku setleri arasından seçim yaparak işe başlayabilirsiniz.

Nevresim ve uyku seti ile yatak odanızın genel atmosferini değiştirip, vazonun içerisine yerleştireceğiniz canlı çiçeklerle de İngiliz stilinin görkemini odada yaşatabilirsiniz.

ingiliz stili yatak odası dekorasyonu

Birkaç küçük aksesuara da yatak odasında yer vermekte fayda var. Aksesuar seçiminizi vazo ve çerçevelerden yana yapabilirsiniz.

Konumuzun sonuna doğru yaklaşırken, İngilizlerin meşhur beş çaylarına değinmeden geçmek olmaz tabi ki 🙂

çiçek desenli çay fincanı english home

Beş çaylarınızda İngiliz ihtişamını yansıtmak için bir tepsinin içerisinde çiçek desenler ile süslenmiş porselen bir çayı seti ile bu tarzı sunumlarınıza da çok zarif , şık bir şekilde yansıtabilirsiniz. Sofra ürünlerine göz atmayı da unutmayın.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

dekoratif kırlent modelleri 2021

Evinizde Fark Yaratacak Kırlentler

yılbaşı masası nasıl olmalı

Yılbaşı Sofrası Nasıl Düzenlenir ?