İlk Kez Eve Çıkacaklar İçin Öneriler

Belki eğitiminiz için belki işiniz için belki de farklı bir nedenden dolayı artık tek başınıza eve çıkmayı düşünüyorsunuzdur . Böyle bir düşünceniz var ise eve çıkmadan önce iyi bir hazırlık yapmalı, alış veriş listenizi iyi hazırlamanız gerekir.

Yeni bir ev demek, yeni sorumluklar demek, masraf demek, iyi bir dekor oluşturmak demektir. İlk etapta oldukça zor bir süreç gibi görünse de iyi bir planlama ile istediğiniz evi, rahatlıkla dizayn edebilirsiniz. Bu konuda sizlere yol göstermek adına hem ekonomik hem de pratik önerilerimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Hazırlık Aşaması

Öncelikle evde tek mi yaşamayı düşünüyorsunuz, yoksa ev arkadaşınız olacak mı ? İlk olarak buna karar vererek ilk adımları atmaya başlayabilirsiniz. Eğer ev arkadaşınız olacak ise öncelikle ortak alanları belirleyip, ortak zevklerinizin doğrultusunda bu alanları dizayn etmelisiniz. Evinizin fiziksel özelliğini göz önüne alarak mekanlarda ferahlık kazandırmak adına duvarları açık renk yapabilirsiniz.

Liste Oluşturun

Evinizde rahat ve uzun ömürlü kullanabileceğiniz mobilyaların, ev tekstil ürünlerinin ve mutfak araç gereçlerin listesini oluşturun . Eviniz için gerekli alışverişe çıkmadan önce mutlaka bir piyasa araştırması yapıp, ondan sonra alış verişinizi yapın.

Yatak Seçimi

2020 yatak modelleri

İlk etapta size gerekli olan ürünler arasında yatak yer alacaktır. Yatak seçimi yaparken fonksiyonel özelliklere sahip rahat ve uzun süre kullanabileceğiniz bir yatak seçmelisiniz.

Kanepe Tercihi

akıllı mobilyalar

Oturma odanızın veya salonunuzun fiziksel özelliğini göz önüne alarak bir kanepe formu seçmelisiniz. Ayrıca yatıya gelebilecek misafiri de göz önüne alarak rahatlıkla yatağa dönüşebilen bir kanepe seçmenizde fayda var. Bu konuda akıllı mobilyalar arasında yer alan yatağa dönüşebilen kanepe modellerine bakabilirsiniz.

Sehpa Önerisi

yeni sezon zigon sehpalar

Sehpa konusunda bizim size önerimiz zigon sehpalar olacaktır. Zigon sehpaları ihtiyaçlarınız doğrultusunda değişik yerlerde kullanma şansınız olur.

Akıllı Mobilyalar

akıllı sehpa modelleri

İlk etapta hem bütçenizi zorlamak adına hem de evde fazla kalabalık yapmamak adına çok fonksiyonlu özelliklere sahip mobilya ve eşyaları tercih etmenizi öneririz. Mesela masaya dönüşebilen sehpa düşünebilirsiniz. Bu sehpayı yeri geldiğinde yemek masası, yeri geldiğinde ise çalışma masası olarak kullanabilirsiniz.

Beyaz Eşya Seçimi

Buzdolabı, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi alırken elektrikten tasarruf etmek adına enerji sınıfı A ve üstü modelleri tercih etmenizi öneririz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ilk kez eve çıkacaklar için ekonomik ve pratik fikirler İlk Kez Eve Çıkacaklar İçin Öneriler için yorumda bulun

    İlk Kez Eve Çıkacaklar İçin Öneriler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İlk Kez Eve Çıkacaklar İçin Öneriler için ilk yorumu yapabilirsin.