Evdeki Dar Alan İçin Pratik Çözümler

Evinizin küçük olduğundan dolayı istediğiniz gibi dekore edemiyor musunuz ?

Günümüzde küçük evlerin yaygınlaşmaya başlaması ile birlikte , küçük evler nasıl dekore edilir, konusu da gündem olmaya başladı. Eğer sizde küçük bir evde oturuyorsanız, yada evinizin herhangi bir dar alanını nasıl daha iyi değerlendirip, dekore edebilirim, diye düşünüyorsanız birazdan paylaşacağımız pratik çözümlere göz atmanızı öneririz.

Evde Dar Alanları En İyi Şekilde Değerlendirmenin Yolları

📌 Raflardan Yararlanın

Bir taraftan evinizi daha derli toplu göstermek için bir taraftan da yerden tasarruf sağlamak adına dekoratif raflardan yararlanabilirsiniz. İster kapı üzerine ister pencere altlarına raflar yerleştirip, yerden tasarruf sağlayabilirsiniz. İhtiyacınız doğrultusunda kullanacağınız raflara, objeler, süs bitkileri yerleştirip evinize görsel bir estetik katabilirsiniz.

📌 Merdiven Altları Depolama Alanı İçin Şahane

Eğer dubleks bir evde oturuyor ve merdiven altı boşluğunu nasıl değerlendirebilirim, diye düşünüyorsanız, sizlere şu önerilerde bulunabiliriz. Öncelikle merdiven altı boşlukları size ekstra depolama alanları sunacağını unutmayın. Alanın boyutuna göre iyi bir tasarım yaparak burayı işlevsel bir depolama alanına çevirebilirsiniz.

📌 Modern Bir Görünüm İçin Sürgülü Kapılar

ev içi sürgülü kapı modelleri

Hem kullanım açısından, hem görsellik açısından hem de yerden tasarruf sağlamak açısından sürgülü kapılardan yararlanabilirsiniz.

📌 Akıllı Mobilyalar

küçük evler için akıllı mobilyalar

Eviniz için mobilya seçimi yaparken hem işlevsel özelliğe sahip, hem de şık ve estetikli bir görünüme sahip akıllı mobilyalar arasından seçimizi yapmanızı öneririz. Yukarıdaki örnek daireyi incelediğimizde ilk bakışta ikili bir koltuk ve dolap görmekteyiz. Dolaba şöyle bir baktığımızda dolabın içerisine gizlenmiş bir yatak görmekteyiz.

📌 Renklerin Görselliği ve Etkisi

Bir alanı olduğundan daha büyük, daha geniş ve daha refah göstermek için tercih edilen renklerin ve renk kombinlerin büyük bir etkisi olduğunu bilmekteyiz. Mesela duvar için tercih edeceğiniz açık renkler mekanı hem ferah bir görünüme, hem de daha aydınlık bir görünüme kavuşturacaktır. Tabi sadece açık renk duvarlar bu iş sınırlı değil. Seçtiğiniz açık renkli mobilyalar ve diğer unsurlarda mekanınızı daha geniş göstermenize yardımcı olacaktır. Dilerseniz evinizin daha estetikli bir görünüme kavuşturmak için renk konusunda uzmandan yararlanabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. küçük oturma odaları için pratik çözümler Evdeki Dar Alan İçin Pratik Çözümler için yorumda bulun

    Evdeki Dar Alan İçin Pratik Çözümler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evdeki Dar Alan İçin Pratik Çözümler için ilk yorumu yapabilirsin.