İç Mekan Dekorasyon Fikirleri 2021

Mevsimden mevsime evimizin dekorasyonunda kimi zaman küçük çapta kimi zamanda büyük çapta değişiklikler yaparız. Bu değişiklikleri yaparken de bulduğumuzun sezonun trendlerini de kendimize baz alırız.

Şimdilerde ev dizaynlarında yenilik yapmayı düşünenler bir taraftan zevklerini yansıtacak yenilikleri araştırırken, bir taraftan da 2021 dekorasyon fikirlerini de araştırmayı ihmal etmiyorlar. Bizde sevgi dolu sıcacık evlerinde yeniliğe gitmeyi düşünen bizi takip eden sevgili canlara ışık tutma adına önümüzdeki sezonun trendlerini araştırdık.

Doğadan İlham Alıyoruz

iç mekan dekorasyon örnekleri

Gelecek yılın iç mekanları nasıl bir görünüme sahip olacağını araştırdığımızda bu işe gönül veren iç mimarların, daha rahat yaşam alanları oluşturduklarını, bunu yaparken de doğadan ilham aldıklarını görmekteyiz.

  • Evleri dekore etme eğiliminde, ahşap ve birçok bitki örtüsü gibi materyallere ağırlık verilmekte.
  • Ortak hedefler arasında yaşadığımız mekanlara farklı dokunuşlar ile ortama yaşanmışlık hissi oluşturmak.

Evlerinizin çizgilerinde hem geleceğin izlerini taşımasını, hem de farklı bir görünüme kavuşturmayı düşünüyorsanız, tarzınız ve zevkiniz doğrultusunda şu yollardan birini veyahut birkaçını uygulayabilirsiniz.

Mekanlarınızı Doğal Malzemeler İle Bölebilirsiniz

yeni sezon dekorasyon önerileri

Geleceğin iç mekan dizaynlarında daha çok mahremiyete ağırlık verildiğini bunun yanı sıra daha samimi mekanlar oluşturulmakta. Mesela büyük bir alanı ikiye bölüp, farklı iki alan kullanmak için doğal malzemelerden yapılmış oda bölücü ürünlerin kullandığını görmekteyiz.

Daha Samimi ve Sıcak Ortamlar

ev dekorasyon fikirleri kendin yap

Günümüzde artık stüdyo tipi evlerin revaçta olduğunu görmekteyiz. Bu tür evlerde daha az eşya, daha fazla konfor ve daha sıcacık sevgi dolu mekanlar oluşturulmakta.

2021 İç Mekan Renk Trendleri

iç dekorasyon renkleri 2020

Bildiğiniz gibi sürekli renk trendleri değişim halinde . 2020 iç mekanlara hangi renkler hakim olacak diye baktığımızda mekanın enerjisini yükseltecek renklerin ve tonların hakim olduğunu söyleyebiliriz. Bu yansımayı zeminden tavana, mobilyadan tekstile yansımaktadır.

2021 ‘de Öne Çıkacak Olan Bazı Renkler

  • Gri

Nötr bir renk olmasından dolayı gri renk bu sezon olduğu gibi önümüzdeki sezonlarda da popülerliğini koruyacak. Halı ve perde gibi ev tekstil ürünlerinde renk seçimizi griden yana yapabilirsiniz. Gri rengini enerjisi yüksek renkler ile kombinleyip, evinizin enerjisini artırabilirsiniz.

  • Pembe

Son birkaç dönemdir yaşadığımız alanlara renk katan pembe, bu sezonda renk katmaya devam edecek. Ev dizaynınıza bu renk ile zarif bir dokunuş yapmak isterseniz , pastel renk, gül, şeftali pembesi, lilanın pembeye çalan tonlarını düşünebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 2020 dekorasyon fikirleri İç Mekan Dekorasyon Fikirleri 2021 için yorumda bulun

    İç Mekan Dekorasyon Fikirleri 2021 için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İç Mekan Dekorasyon Fikirleri 2021 için ilk yorumu yapabilirsin.