İç Cephe Duvarlarında İki Renk Kullanımı

2021 yılının ilk yazısı ile yine sizlerle birlikteyiz. Yılın ilk yazısını, yaşam alanlarımızın iç cephesi olan duvar dekorasyonuna ayırmak istedik.

Duvar dekorasyonunda her zaman popülerliğini koruyan duvarlarda kimi zaman birbirine zıt renklerin, kimi zamanda aynı renk grup içerisinde olan iki renk duvarlarımıza estetik katmakta. Peki evimizin yada iş yerlerimizin iç cephe duvarlarında iki renk kullanırken nelere dikkat etmeliyiz ?

Yaşam mekanlarınızın duvarlarında ikili renk kombinasyonu oluştururken tercih edeceğimiz renk gruplarının öncelikle mekanın dekoruna ince bir zarafet katmalı. Aynı zamanda göz estetiğine hitap eden çarpıcı bir kontrast oluşturmalı.

Salon veya oturma odanızın atmosferini değiştirecek hem çarpıcı bir kontrast oluşturmak hem de mekanın çizgisinde zarafeti yansıtmak için hangi renkleri tercih edebilirim, diye soracak olursanız, hemen sıcağı sıcağına birkaç tane görsel eşliğinde konumuza devam edelim.

yeni marsahall boya iç cephe renkleri

İç cephe duvar renkleri seçiminde zıt renkleri tercih edebileceğiniz gibi dilerseniz canlı yada nötr gri tonlarını ile yalınlığın rengi olan beyaz rengi buluşturup, oldukça minimal bir şık bir zarafet oluşturabilirsiniz.

Şayet ” ben zıt renkleri tercih etmek istemiyorum ” diyenlerdenseniz, eğer tercih edeceğiniz renklerin farklı tonlarını birlikte duvarlarınızı renklerindirip, mekanınızda etkileyici bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Bu yılın ikili kombinasyonları arasında hangi renkler favori diye, soracak olursanız, şu ikililer, karşımıza çıkmakta.

Sarı & Gri

bi boya salon renkleri

2021 yılının rengi olarak belirlenen gri – sarı ikilisi ilk sırada yer almakta. Evinizin odasında sade aynı zamanda sıcak bir atmosfer oluşturmak isterseniz, sarı ve gri ikilisini tercih edebilirsiniz.

Sarı & Mor

yeni duvar renk kombinasyonları

Yeni dekorasyonunuzda farklı dokunuşlar yapmak isterseniz, duvarlarda zıt renkleri tercih edebilirsiniz. Duvar renk seçiminde, renk kartelleri arasında yer alan zıt renkler arasından seçim yaparak oldukça çarpıcı, dinamik ve heyecan verici bir atmosfer oluşturmak için sarı ve mor ikilisini düşünebilirsiniz.

Pembe & Gri

Şuan için mevcut olan evinizin çizgisini günümüzün çizgisi ile birleştirmek için işe duvarlarınızı yeni renkler ile buluşturarak başlayabilirsiniz. Modern aynı zamanda minimal bir çizgi oluşturmak bir tık da farklı bir yorum katmak için gri ve pembe ikilisini düşünebilirsiniz.

Bir yanıt yazın