Hol Dekorasyonu Nasıl Olmalı ?

Salon, oturma odası, yatak odası, mutfak ve banyo derken sıra geldi, evimizin giriş bölümleri arasında yer alan hol alanın dekorasyonuna. Hol yada antre olarak tabir ettiğimiz alanı nasıl dekore edebiliriz, bir bakalım.

Hol dekorasyonunuzda yapacağınız birkaç küçük değişiklik ve dokunuşla evinize gelen misafirlerinizi, dostlarınızı oldukça samimi, sıcak ve görsel estetiğin ön planda olduğu bir alanda karşılayabilirsiniz. Bunun için neler yapabiliriz, önerileriniz nelerdir, dediğinizi duyar gibiyiz. Hemen görseller eşliğinde hol dekorasyon önerilerimizi sizler ile paylaşalım.

Evimizin ruhu ve stili hakkında fikir veren ilk nokta evin en dar, en kullanışsız alanı olan holler , doğru bir planlama yapıldığı ve uygun ürünler seçildiği taktirde maksimum konfor elde edebilirsiniz. Hol alanı dizayn etmeye başlamak için önce iyi bir plan yaparak işe başlayalım.

portmanto modelleri

📌 Palto , kaban , yağmurluk ve ayakkabılar düzenli bir şekilde yerleştirmek için holün alanına uygun portmanto seçmelisiniz.

📌 Evden çıkarken ev, araba ve ofis anahtarlarını unutmamak ve gözümüzün önünde olması için duvara bir kutu organize edin. Dekoratif kutu veya raf tercih ederek duvar dekorasyonunuza da estetik katabilirsiniz.

📌 Kapı önü sohbetleri genelde daha tatlı oluyor. Bu sohbetleri daha rahat bir şekilde geçirmek için tabi yeteri alanda mevcut ise küçük bir oturma alanı dizayn edebilirsiniz.

📌 Alanın biraz enerjisini artırmak, mekana biraz hareketlik ve renk katmak için duvarları dokunuşlar yapmak gerek. Bu dokunuşu ister boya ile ister duvar kağıdı ile yapabilirsiniz. Tamamen sizin göz estetiğinize ve zevkinize kalmış.

hol için ayna modelleri

📌 Küçük mekanları biraz olsun büyük göstermek, mekana derinlik kazandırmak için aynalardan yardım alabilirsiniz. Eğer estetik sizin için önemli ise oymalı ayna ya da dekor çizgi ile bir bütünlük sağlayacak düz bir ayna da tercih edebilirsiniz.

📌 Diyelim ki hol alanınız dar ve karanlık görünüyor. Böyle bir durum var ise bu alanda atıl köşeler oluşturabilirsiniz. Mesela dekoratif ayaklı saksılar bırakabilirsiniz.

📌 Hol alanınız fiziksel açıdan uygun ise farklı depolama birimlerinden yararlanarak daha kullanışlı bir alan elde edebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?