Göz Kamaştırıcı Küçük Bahçe Dekorasyonları

Günümüzde bahçeli bir evde oturmak büyük bir şans sayılmakta. Bahçenin fiziksel açıdan o kadar büyük olmasına da önemli değil. Evin bahçesi küçük dahi olsa, günün yorgunluğunu üzerinizden atmak, büyük şehrin kalabalığından sıyrılmak, stresten uzaklaşmak için küçük bahçeleri oldukça konforlu ve rahat bir şekilde dizayn edip, yaşam kalitenizi artırabilirsiniz.

Şimdi küçük bir bahçeye sahip olan sevgili takipçilerimizin akıllarına genelde şu sorular olmakta. Bahçem oldukça küçük, nasıl dekore edebilirim ? Küçük bir alanı daha konforlu ve kullanışlı hale nasıl getirebilirim ? Alan oldukça dar ve küçük, bu alanı iyi bir şekilde nasıl değerlendirebilirim ? Türlerinden birçok soru akıllarında. Şimdi hem bu sorulara yanıt vermek adına, hem de küçük bahçeleri göz kamaştırıcı bir güzelliğe nasıl çevirebiliriz, konusunda yardımcı olmak adına sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz birkaç öneriyi sizler ile paylaşmak istiyoruz.

Topraksız Tasarım

Küçük bahçeleri topraksız bir alana çevirip, aynı zamanda hem ruhu, hem bedeni rahatlatacak huzur dolu alanlara çevirmek için en etkili dizaynlardan biri zen bahçe diğer bir deyişle kayalı bahçe olarak adlandırabileceğimiz bir dizayn oluşturabiliriz. Eğer sizde benim toprakla uğraşacak fazla zamanım yok diyenlerdenseniz, çakıl, kum, kaya ve farklı taşlardan oluşan şahane bir dizayn yapabilirsiniz.

Çağdaş Bahçe Şömineleri

modern bahçe şömine tasarımları

Yaz aylarında dekoratif, kış aylarında ise ısınma olarak kullanacağınız modern bahçe şömineleri , bahçe dekorasyonunuza farklı bir ambiyans katacaktır.

Su Perdesi

su perdesi tasarımları

Bahçenizin atmosferine biraz estetik, biraz da hareketlilik kazandırmak adına su perdesi diğer adıyla su duvarı kullanabilirsiniz. Su perdesi , cam üzerine süzülerek kendine has bir ışıklandırma yansıtıp, mekana hareketlilik katan estetik görünüme sahip bir dekordur.

Keyif Salıncağı

bahçe salıncak modelleri

Bahçe mobilyaların arasında keyfinize keyif katacak ürünler arasında bahçe salıncakları ilk sıralarda yer almakta. Genelde büyük bahçelerde görmeye alışkın olduğumuz ikili veyahut üçlü kanepe şekildeki bahçe salıncakları, hem yerden tasarruf sağlamak adına , hem de küçük bahçelere hitap etmesi adına yerini tekli bahçe salıncaklara bırakmakta.

Hamaksız Bahçe Düşünülemez

küçük bahçeler için hamak

Bahçeniz fiziksel özelliğine göre bahçenizin bir bölümüne rahat bir hamak yerleştirerek, keyfinize keyif katabilirsiniz.

Bir yanıt yazın