in

Görülmeye Değer Amerikan Mutfakları

2019 açık mutfak dekorasyonu fikirleri

Hem kullanım açısından kolaylık sağlayan, hem mekanı ferah gösteren , hem de şık tasarımlar ile göz dolduran açık mutfak olarak bildiğimiz Amerikan mutfak modelleri gün geçtikçe daha çok tercih edilmeye başlıyor.

Günümüzde modern çizgide kendisini gösteren Amerikan mutfağının en belirgin özellikleri arasında oturma alanı ile iç içe dekore edilmesidir. Bildiğiniz gibi bu mutfağın kendine ait bir kapısı bulunmamaktadır . Evin oturma alanı ile açık şekilde planlanır. Bu şekilde mekana etkili bir ferahlık kazandırıp, işlevsel bir dekorasyon sunar. Mekanın fiziksel özelliğine göre mutfak tezgahının biçimine ve mutfak adasının yerleştirilmesine göre farklı isimler almaktadır.

Şu anki mevcut mutfağınızı bir açık mutfağa dönüştürmeyi düşünüyorsanız yada Amerikan mutfak dekorasyonu daha yakından tanımak istiyorsanız, birazdan sizler ile paylaşacağımız örnekleri inceleyebilirsiniz.

Amerikan Mutfaklarında Aydınlatma

amerikan mutfak dekorasyonu 2020

Tercihinizi Amerikan tarzı mutfaktan yana yapmayı düşünüyorsanız, öncelikle aydınlatmaya dikkat etmeniz gerekir. Unutmayın ki , hem oturma alanı hem de mutfağın bulunduğu alanı tek bir tepe aydınlatma ile ışıklandırmak pekte mümkün olmayacaktır. Her iki alanı daha iyi aydınlatmak adına görev aydınlatması, spot ve aplikler gibi birden fazla ışık kaynağından faydalanmakta fayda var.

Amerikan Mutfağında Aksesuar Seçimleri

açık mutfak dekorasyonları

Ortamda ekstradan depolama alanı oluşturmak için mutfak adası gibi ek çözümlerden yararlanabilirsiniz. Bu sayede mutfak alanında yeteri sayıda raf ve dolap oluşturmuş olursunuz. Raf tezgahlarınızı zevkiniz doğrultusunda süsleyip, stile hitap eden aksesuarlar ile renklendirebilirsiniz.

Küçük Alanlar İçin

Açık mutfağın en büyük avantajları arasında iki alan arasındaki duvarları kaldırıp, hem metrekare olarak hem de ferahlık kazandırma şansınız var. Özellikle 1+ 1 daireler ve stüdyo dairelerde alan tasarrufu sağlamak için açık mutfaklar oldukça idealdir.

Modern Tasarımın İşlevselliği

amerikan mutfak modelleri küçük

Yukarıdaki görselli incelediğimiz zaman mutfak için ayrılan ama pekte geniş sayılmayan bu alana son derece kullanışlı bir tezgah modeli dizayn edilmiş. Kullanım alanını artıran bu tezgah ikonik bar sandalyeleri ile tamamlanmıştır.

Ferah Bir Ortam İçin Beyaz

amerikan beyaz mutfak modelleri

Mekanınızın daha ferah aynı zamanda geniş göstermek istiyorsanız kullanacağınız en etkili renk hiç kuşkusuz beyaz olacaktır. Açık mutfak dizaynında beyaz renkten faydalanarak hem ferah, hem geniş , hem de ışıl ışıl bir ortam oluşturabilirsiniz.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

abc mobilya marcelo yatak odası takımı

Yeni Sezon ABC Yatak Odası Takımları