Farklı Koltuklar İle Özgün Bir Stil

Oturma odanızda yada salonunuzda hem özgün hem de farklı bir stil oluşturmak kolay bir iş değildir. Özellikle günümüzde her türlü mobilyanın ve aksesuarın üretildiği fabrikaların ve mağazaların satıldığı bir ortam mevcutken. Birbirine benzer mobilyalar arasında kendi tarzınızı yansıtacak, dekorasyonda kendi özgünlüğünüzü oluşturmak için sıradanlıktan uzak durup, farklı tarzlar ve stiller denemeye açık olmalısınız.

Bu konuda sizlere ilham vermek adına birazdan sizler ile paylaşacağımız önerilerden görsellerden yola çıkarak, kendi stilinizi oluşturacak size özgü bir tarz oluşturmaya başlayarak dekorasyon alanındaki zevkinizi konuşturabilirsiniz. Biz hazırız, sizde hazırsanız, başlıyoruz. 😉

Farkınızı konuşturmak, özgün bir stil oluşturmak için oturma odanızda dilerseniz salonunuzda farklı tarzlardan oluşan koltuk modellerine odanızda yer verebilirsiniz. Manzarayı gözünüzde biraz daha netleştirmek adına görseller eşliğinde konumuza devam edelim.

Farklı Koltukları Farklı Eşyalar İle Kombinleyin

yeni oturma odası koltuk modelleri

Oturma odanızın dizaynda yer alan diğer unsurları göz önünde tutarak farklı renkler ve tasarımlara sahip koltuklara odanızda yer verebilirsiniz. Tabi bu uygulamayı yaparken şu kriteri göz önünde tutmayı unutmayın. Farklı tarzlar bir arada kullanırken aralarında bir denge olmalıdır. Aksi taktirde birbirleriyle bir bağlantısı olmayan bir dizi mobilya ürünü bir araya yığmış olursunuz, bu da görüntü açısından pek iyi bir sonuç vermez.

Çok Bölümlü Salon Tasarımı

salon ve yemek odası nasıl yerleştirilir

Evinizin salonu fiziksel açıdan yeteri kadar geniş ise şöyle bir tasarım oluşturabilirsiniz. Birden fazla oturma alanı ve dinlenme alanı oluşturmak için farklı oturma gruplarından yararlanabilirsiniz. Mesela yukarıda yer alan görseli baz aldığımızda salonun bir bölümünde modern bir çizgiye sahip L köşe takımı yer almakta. Salonun bir bölümünde ise hem odada bütünlük sağlayan hem de göz estetiğine hitap eden klasik bir oturma grubuna yer verilmiş.

Farklı Desenler

yeni sezon koltuk desenleri

Tek rengin hakim olduğu oturma grubunu sıradanlıktan kurtarmak için oturma grubunda desenli bir koltuk eşlik edebilir. Bu yeni çizgi oluşturmak için yeni bir koltuk almanıza da gerek yok. Yapmanız gereken mevcut oturma grubunuzun renginden desenli bir versiyonu tercih ederek, istediğiniz yeni bir tarzı, yeni stili gönül rahatlığıyla oluşturabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?