Fark Yaratacak Duvar Dekorasyonları

Bir evin kombinasyonu tamamlayan en önemli unsurlar arasında duvarlar yer alır. Sade yalın bir renkte olan beyaz duvarlar, dekorasyona fazla bir katkı sağlamazken, farklı dokunuşlarla, duvara yeni bir ruh veren duvar dekorasyon uygulamaları, mekanın dekorasyonu daha da canlı bir hale getirmektedir.

Şimdi size desek ki, sadece yüzünü neredeyse kireç gibi kesilmiş bir beyaz duvar mı, yoksa, rengiyle, deseniyle, görünümü ile içinizi kıpır kıpır edecek enerji dolu bir duvar mı ? Bizim tercihimiz tabi ki, enerji dolu duvarlar. Sizlerle bizimle aynı fikirdeyseniz, o zaman hemen kolları sıvayıp, evimizin ve iş yerimizin duvarlarını harekette geçirecek, farklı uygulamaları yapmaya başlayalım.

Tv Ünitesi Arkasına Farklı Bir Stil İçin

Ev dekorasyonlarının en gözde uygulamalarından biri olan tv ünitesi arka plan dekorasyonu ile işe başlayalım. Bu alana doğal ve sıcak bir görünüm kazandıracak olan parkeden yararlanarak çok şık bir tv ünitesi arkalığı yapabiliriz. Hemen nasıl yapılacağını sizler ile paylaşalım.

Parkeden Tv Ünitesi Arkalığı Nasıl Yapılır ?

parkeden tv ünitesi arkalığı nasıl yapılır

Gerekli Malzemeler

📌 Metal profil

📌 Parke

📌 Çekiç

📌 Çivi

📌 Silikon

Nasıl Yapılır ?

  1. Parkelerin arkasına silikon sürerek işe başlıyoruz. Silikon sürmüş olduğumuz parkeleri tv ünitesinin enine uygun olacak şekilde yan yana diziyoruz.
  2. En olarak istediğiniz seviye geldiği zaman üst sırayı dizmeye başlıyoruz. Parkeleri sabitleme işlemleri için aralıklı çivi çakıyoruz.
  3. Parkeleri dizme işlemimizi bitirdikten sonra iki yanına metal profilleri monte ediyoruz.
  4. Son işlem olarak parke rengi istediğiniz gibi görünmüyorsa, tv ünitenizden birkaç ton açık yada koyu renk tercih edebilirsiniz.

Küçük Ama Etkili Bir Dokunuş

Fazla bir zahmette girmeden mekanınızın ve duvarınızın görünümünü yenilemek için küçük ama etkili bir uygulama için bant tekniğinden yararlanabilirsiniz. Çok az bir malzeme kolay bir uygulama ve trend bir duvar dekorasyonu uygulaması için bant tekniğinde bize gerekli olan araç ve gereçler listesi ;

bant tekniği ile duvar boyama

📌 Boya maskeleme bandı

📌 Kestirme fırça

📌 Metre

📌 Boya

Nasıl Yapılır ?

  1. Bant tekniğini uygulamak için ilk önce duvar renginiz ile kontrast oluşturabilecek dekorasyonunuzla ahenk içinde olacak bir renkte boya seçiniz.
  2. Metre yardımı ile ölçüyü alıp, düz bir şekilde çekin . Altlı üstlü yapıştırdığınız maskeleme bandı ile güzel bir şerit oluşturun. Göz estetiğine daha güzel görünmesi için dilerseniz iki şeritte oluşturabilirsiniz.
  3. Kestirme fırça ile iki maskeleme bant arasında kalan alanı iki kat boyayın.
  4. Son işlem olarak maskeleme bandını dikkatli bir şekilde yavaşça çıkartın.

Bir yanıt yazın