Ezber Bozan Yatak Odası Tasarımları

Günümüzde evlerin iç dizaynı söz konusu olduğunda karşımıza çok farklı ve bir o kadar sıradışı dizaynlar karşımıza çıkmakta. Bu odaların başında da yatak odası dekorasyonları gelmekte. Tabi bu farklı ve sıradışı tasarımlar çoğu zaman usta mimarların ve alanında profesyonel olan kişilerin ellerinden çıkmakta.

Şöyle bir kendi yatak odamızın dekoruna ve çevremizdeki kişilerin yatak odalarının dekorasyonlarına baktığımızda genelde birbirlerine benzeyen dekorasyon izlerine rastlamaktayız. Bunun nedenleri arasında ise genelde aynı spesifik işlevlerin hakim olduğu mobilyalar ile dizayn edilmiş ve kısıtlı bir alanda kendine özgü bir kimlik oluşturacak bir dizaynın oluşturmanın güç olmasından kaynaklanıyor. Tabi, böyle durumlarda işin ehli alanında uzman ekiplerin yaptığı işleri inceleyip, onlardan yardım almakta fayda var.

Şimdi sizlere alanında uzman, bir firmanın İstanbul’da yapmış olduğu ezber bozan bir yatak odası dekorasyonu paylaşmak istiyoruz. Birazdan sizler ile paylaşacağımız dekor Mat Dizayn‘a aittir. Oldukça etkileyici ayrıntıların bulunduğu, kendine has estetik bir görünüme sahip olan daha ilk bakışta ışıltısıyla, iç açıcı estetiği ile benzersiz bir yatak odası görmeye hazır mısınız ?

Makyaj Masası

lüks yatak odası dekorasyonları

Modern çizginin hakim olduğu , lüks ve ışıltıyı bünyesinde barındıran ve iç mimari unsurları ile dekorasyona farklı bir akıcılık yansıtıyor. Yatak odasının beyaz kapısını açar açmaz bizi ilk etapta ışıl ışıl bir estetik karşılamakta. Odada ilk gözümüze özel ışıklandırması ile makyaj masası çarpıyor. Makyaj masasında tercih edilen ayna, ışıklandırma mekana ergonomik açıdan kusursuzluk katarken, tavandaki ışıklandırma ögeleri de mekana aydınlık katıyor.

Yatak Başında Duvar Nişleri

yatak odası niş uygulamaları

Bir odaya estetik katan aynı zamanda duvar dekorasyonuna da estetik katan unsurlar arasında nişler gelir. Yukarıdaki görselde etkili bir duvar nişi estetiği unsuru olarak gösterebiliriz. Firma burada yatak başı ünitesi üzerine duvar nişleri oluşturarak çarpıcı ve yenilikçi bir estetik anlayışını gözler önüne sunuyor. Odanın odak noktası haline gelen bu alanda simetrik dinamizmi ve iç ışıklandırma sistemi ile vurgu yapıp, seçmiş olduğu aksesuarlar ile görsel bir estetik katmış.

Ahenk ve Bütünlük

lüks yatak odası tavan dekorasyonları

Yatak odasına şöyle bir geniş açıdan baktığımızda genel iç dizaynın muazzam bir akıcılığa sahip olduğunu görmekteyiz. Mekandaki renk geçişleri ışıklandırmalarla yapılan pırıltılar bütünlüğü ise bir ahenk oluşturuyor. Mobilya ve aksesuarların özenle seçilmesi yanı sıra yatak odası tekstil ürünleri de genel tasarımla ahenk sağlayacak şekilde seçilmiştir.

Bir yanıt yazın