in , ,

Yeni Çiftler İçin Yatak Odası Dekoru

yeni evlenenler için yatak odası dekorasyon fikirleri

Yakın bir zamanda sevdiğiniz kişi ile hayatınızı birleştirip yeni evinize yerleşeceksiniz. Bu ilişkiyi daha güzel ve canlı tutmak adına özellikle yatak odasının kilit nokta olduğunu biliyoruz. Yatak odanızı daha yaşanabilir, hale getirmek için birkaç dekorasyon önerisine ne dersiniz ? 😉

Yatak odası dekorasyonunda ön planda tutulması gereken nokta sıradanlıktır. Sıradanlıktan sıyrılıp, daha göz estetiğine hitap eden bir yatak odası kurgulamak sizin elinizde ! Bunu yapmak içinde ilk etapta alan açmakla başlayabilirsiniz.

açık dolap modelleri

Odada alan açmak için mesela, gereksiz eşyalara, parçalara yer vermeyin. Büyük bir dolap almak yerine şimdilerde çok trend olan açık askılı dolap stilini tercih edebilirsiniz.

Bir zamanlar yatak başlığın denk geldiği duvara koca bir düğün fotoğrafı asılırdı. Günümüzde ise artık düğün fotoğrafı yerine hem duvar dekorasyonuna estetik katacak, hem odayı daha ferah ve geniş gösterecek, hem de görsel açıdan estetik katacak olan dekoratif aynalar ya da çerçeveler tercih edilmeye başlandı.

Yatak odanızda küçük bir aşk köşesi oluşturmak isterseniz, pencere önünü tercih edebilirsiniz. Zevkinize hitap eden 2 tane puf, ergonomik bir sehpa, ortamda loş bir ışık oluşturmak için ledli mumlardan yararlanabilirsiniz.

Halı seçimine geldiğimizde ise, hemen şunu belirtelim. Artık eskisi gibi boydan boya halılar, tercih edilmiyor. Bunun yerine daha çok küçük kilimler tercih edilmeye başlandı.

yeni evliler için yatak odası takımları

Dekorasyonda yapılan en sık hatalardan biri de odaları eşyalar ile doldurmak ! Sakın odanızı çok fazla eşya sığdırmaya çalışmayın. Unutmayın ; yatak odanız sizin bir nevi sığınma limanınızdır. Daha konforlu, daha rahat bir ortam oluşturarak, hem oda daha ferah bir görünümde olacaktır. Hem de siz ruhunuzu ve bedeninizi kolaylıkla rahatlatıp, dinlendirebilirsiniz.

Yeni çiftler genelde ev dekorasyonunda renk seçimi olarak beyazı tercih ederler. Renk konusunda bizim fikrimizi soracak olursanız, daha renkli bir yatak odası, daha iyi olacaktır. Tabi ki, renk seçimi siz sevgili çiftlere ait. 🙂

Yatak odasının en büyük parçalarından biri ve olmazsa olmazları arasında yer alan yatak seçimine gelelim. Mümkün oldukça rahat ve yüksek bir yatak tercih edin. Unutmayın ; yatak ne kadar rahat olursa, sizde o kadar rahat uyursunuz. Yatağı yüksek seçin, dememizin sebebi ise yataktan kalmanızı kolaylaştırmak içindir. Daha az güç sarf ederek, yataktan kolaylıkla kalabilirsiniz.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

modern küçük Amerikan mutfak modelleri

Küçük Amerikan Mutfak Modelleri

değişik kış bahçesi dekorasyon fikirleri

Konforlu Bir Kış Bahçesi Dekorasyonu