Evlerde Zikzak Desen Şıklığı

Şimdilerde evlerde zikzak rüzgarları esiyor !

Monoton bir hale gelen ev dekorasyonunuzdan sıkılmaya başladıysanız, çağdaş aynı zamanda yaratıcı dizaynlarla geometrik şekiller ile yaşadığınız alanlara hareketlilik kazandırabilirsiniz. Perden halıya, duvardan koltuklara kadar evinizin birçok noktasında zikzak desenlerden yararlanabilirsiniz . Acaba zikzak desenler evime nasıl bir hareketlik katar diye merak ediyorsanız, hemen örnek dekorasyonlara birlikte göz atmaya başlayabiliriz.

Zikzak Evler

Evimizin çizgisine zikzak deseni uygularken öncelikle bazı kriterleri göz önünde bulundurmakta fayda var. Biliyorsunuz her şeyin aşırısı hem ortamın daha karmaşık görünmesine neden olur, hem de gözü yorar. Farklı desenleri bir arada kullanırken orantılı bir şekilde kullanmaya özen gösterin.

yeni koltuk kumaşları

Evinizin dizaynında desen sayısı kullanırken ” tek sayı kuralını” unutmayın. Küçük bir hatırlatma dekorasyonda desen sayısı için 3 ideal sayıdır. Tercih etmeyi düşündüğünüz desenlerin boyutları birbirinden farklı olmalıdır. Aynı zamanda desen boyutundaki çeşitlilik, farklılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlar ve daha zengin bir görünüm oluşturur.

Zikzak desenleri evinizin hangi alanında kullanacağınız konusunda karar veremiyorsanız işe duvar dekorasyonundan başlayabilirsiniz. Zikzak duvar kağıtları ile evinize hareketlilik katıp sıcak bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Farklı renkleri ve formları birbirine karıştırarak şahane bir etki oluşturabilirsiniz.

Yaşam alanınızın çizgisi İskandinav tarzına yakın ise zikzak desenleri kullanarak şahane bir görünüm elde edebilirsiniz. Mesela açık renk aksesuar kullandığınız duvarların beyaz olduğu İskandinav tasarıma sahip evinize hareketlik katmak için bu geometrik deseni tercih edebilirsiniz.

yeni zikzak renkli halı modelleri

Bir zamanlar evlerin holünde yada antresinde bulunan çizgi desenli kilimler, şimdilerde salon zeminde kendine yer bulmakta. Evinize otantik bir hava katmak isterseniz de renkli ve desenli kilim modellerine bakabilirsiniz. Kilim dışında halılarda oldukça popüler.

zikzak desenli fon perde

Pencere bölümüne hareketlik kazandırmak için perde desenini geometrik desenlerden yana yapabilirsiniz. Özellikle mutfak ve çocuk odası perdelerini bu şekilde tercih edebilirsiniz.

Yaşam alanınızın çizgisi beyaz ve siyahın zıtlığından yararlanarak dizayn edilmiş eklektik tarzda ise zikzak desenlerin sıkça yer verildiğini görmekteyiz. Eğer salon alanınızda beyaz ve siyahın zarafet ve ışıltısı eşliğinde bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız salon aksesuarlarınızda zikzak ve çizgi desenlerine yer verebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?