Evinizin Havasını Değiştiren 5 Fikir

Kimileri yaşam alanlarında klasik çizginin bildik tasarımların dışına çıkmak istemezken, kimileri ise zaman zaman küçük dokunuşlarla yaşam alanların atmosferini değiştirmeyi severler. Bizde bugün küçük dokunuşlarla evlerine yeni yorumlar katmayı seven sevgili takipçilerimiz için birkaç öneride bulunalım, istedik.

Yaşam alanlarınızın çizgisinde değişiklik yapmak için illaki büyük bir bütçe ayırmanıza gerek yok ! Birkaç renkli dokunuş, değişim ile hem mekanlarınızın ambiyansını yenilemiş olursunuz, hem de kendi havanızı değiştirmiş olursunuz.

📌Süslü Eşyalara Yer Verin

Yaşam alanlarınızın çizgisinde farklı bir yorum katmak için süs eşyalarından yararlanabilirsiniz. Seçeceğiniz süs eşyası ile mobilyalarınızla ahenk içinde olduğu taktirde dekorasyonunuzla görsel bir bütünlük sağlarsınız. Diyelim ki, televizyon üniteniz sade bir renkte. Televizyon ünitenize yerleştireceğiniz renkli bir vazo, dekoratif bir aksesuar ile mekanın ambiyansını değiştirecektir.

📌 Aynalı Orta Masa

aynalı orta masa modelleri

Evin çizgisini değiştirecek değişimlerden biri de özel mobilya parçalarıdır. Mesela, oturma odası ve salonda bulunan orta masayı ele alalım. Sıradan bir masa modeli yerine, hem mekanı daha ferah ve aydınlık göstermesine yardımcı olacak , hem de mekanın odak noktası olacak aynalı bir masa modeli tercih edebilirsiniz.

📌 Oda Tabelaları

ev için oda tabelaları

Evde kim hangi odada kalıyor, banyo, mutfak nerede olduğunu belirtmek için oda tabelalarından yararlanabilirsiniz. Dilerseniz levhaların üzerine güzel sözler ya da komik sözler yazdırarak, evinize bambaşka bir hava katabilirsiniz.

📌 Hem Loş Hem de Romantik Bir Ortam İçin Mumlar

Tek bir dokunuşla her ortamın havasını değiştirmek için mum yeterli olacaktır. Camın kenarına yerleştireceğiniz küçük bir cam mumluklar, yemek masanıza yerleştireceğiniz küçük mumluklar iç dekorasyonunuza romantik bir ambiyans, loş bir ışık vermenin yanı sıra size farklı bir huzurda verecektir. Evinizin dış mekanları arasında yer alan balkon, teras ve bahçenize de fenerli mumluklar yerleştirerek dış mekanın havasını da değiştirebilirsiniz.

📌 Canlı Renkleri Kombinleyin

Sıradanlığın biraz dışına çıkmak isterseniz, oturma odası ve salonunuz için seçeceğiniz oturma grubunda farklılık yapabilirsiniz. Nasıl mı ? Aynı renk ve desene sahip bir oturma grubu yerine , birbirleri ile ahenk içinde olan iki canlı rengin hakim olduğu bir kombin oluşturabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?