in

Evinizi Tazeleyecek 3 Şahane Fikir

ev dekorasyon fikirleri

Malum nedenlerden dolayı evde daha fazla vakit geçirmek zorunda kaldığımız bugünlerde , evde geçirdiğiniz zaman dilimini daha verimli hale getirmeye ne dersiniz ?

Nasıl ki vücudumuzun ve ruhumuzun dönem dönem arınmaya ve tazelenmeye ihtiyacı var ise yaşam alanlarımızın da tazelenmeye kendini yenilemeye ihtiyacı vardır. Sizlerde bizimle aynı fikirde iseniz, şimdi gelin birlikte evimizi fazlalıklardan arındırıp, taze bir görünüme kavuşturalım. Biz hazırız, sizlerde hazırsanız an itibarıyla başlıyoruz.

Öncelikle her mekanı tek tek inceleyerek, kullanılmayan, mekanda herhangi bir etkisi olmayan, hem mekanı kalabalık gösteren, hem de göz estetiğini bozan toparlamakla işe başlayalım. Sonra taze bahar havasını yaşam alanlarımıza yansıtmak için renklerin enerjisinden, desenlerin ahenginden yararlanalım. Yapılması gereken bazı tadilat işlerini halledelim. Bunlar genel olarak yapmamız gerekenlerdi. Şimdi ise küçük ama etkili bir kaç değişim yaparak, evimizin atmosferini yenileyelim.

📌 Düzen ve Arınma

Gerek iş hayatının koşuşturmasından, gerekse günlük rutin işlerden dolayı evdeki bazı işleri es geçebiliyoruz. Mesela dolap içi düzenlenmesi gibi. Madem evdeyiz, madem uzun süredir, bazı dolapların içi düzeltme işi hem erteliyorduk, bugün dolap içlerine bir el atalım. Mutfak, banyo, giyinme dolabı, kiler gibi bölümleri elden geçirip, fazla yer kaplayan, kullanılmayan ve eskiyen eşyalarımızı ayıralım. Dolap içine yeni bir düzen uygulayalım.

📌 Ev – Ofis Modu

ev ofis dekorasyon örnekleri

Bugünlerde bir çoğumuz işlerini evden yürütmek zorunda kalıyor. Aktif ve verimli çalışmak için evin bir bölümünü home office olarak tabir ettiğimiz bir şekilde dizayn etme gereği duyuyoruz. Peki, evde daha verimli çalışmak adına nasıl bir çalışma alanı düzenleyebiliriz ? Öncelikle çalışma mekanımızı belirlemek için gün ışığının fazla aldığı bir alan seçmekte fayda var. Seçmiş olduğunuz mekanı her öğle vakti havalandırmayı unutmayın. Fazla abartıya kaçmadan dikkatinizi dağıtmayacak 1 yada 2 tane küçük obje , nesneyi çalışma masanıza yerleştirebilirsiniz.

📌 Yeni Yerleşim Seçenekleri Denemek

ev dekorasyon fikirleri

Bazen küçük, bazen büyük çapta belirli aralıklarla odadaki mobilyaların, eşyaların yerini değiştirmek odanın atmosferini yenilemede büyük bir etkisi vardır. Mesela yatak odanızda yatak başlığınızın yerini değiştirerek odanızı yeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Salon ile yemek alanınız iç içe ise, yemek masanı ile koltukların yerini değiştirip, farklı bir yorum katabilirsiniz.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

home ofis dekorasyonu

Yaratıcı Çalışma Odası Dekorasyon Örnekleri

dekoratif duvar saati modelleri

Özel Tasarım Duvar Saatleri