Evinizde Yılbaşı Atmosferi Yaratmanın 6 Yolu

2020 ‘ye 1 kala, yeni yıldan tüm beklentilerinizin gerçekleşmesini ve mutlu bir yıl geçirmenizi dileriz.

Bu sene yeni yılı dışarıda değilde , evde sevdiklerinizle birlikte sıcacık yuvanızda geçirmeyi düşünüyorsanız, yaşam alanlarınızın dekorasyonunda birkaç küçük dokunuş yaparak, hem yılbaşı ruhunu evinize yansıtmış olursunuz, hem de renkli bir dekorasyona kavuşmuş olursunuz.

Hazırsanız, evde yılbaşı atmosferini oluşturacak olan dokunuşları yapmaya başlayalım.

Yılbaşı Ağacı Alternatifleri

alternatif yılbaşı ağaçları

Söz konusu evde yılbaşı dekorasyonu yapmak ise akla ilk gelen yılbaşı ağacıdır. Yılbaşı atmosferinde olmazsa olmazların arasında yer alan çam ağaçları dışında, evdeki bazı bitkilerinizi ( salon çamı gibi ) yılbaşı ağacı niyetine kullanabilirsiniz. Klasik yılbaşı ağaçların dışında aydınlatma odaklı modern alternatiflerde bakabilirsiniz.

Aydınlatma

yılbaşı aydınlatma süsleri

Her dekorasyonda olduğu gibi , bu dekorasyonda da aydınlatma büyük bir rol oynamakta. Uzun süre kullanabileceğiniz bir aydınlatma dekoru oluşturmak adına bizim size tavsiyemiz , gözü yormayan, aynı zamanda mekanı iyi aydınlatacak estetikli aydınlatma ürünleri arasından seçim yapmanızdır.

Dekor

yılbaşı dekorasyon süsleri

Yaşam alanlarınızın farklı noktalarına küçük dokunuşlar yapıp, yılbaşı atmosferini oluşturmak adına dekoratif yastıklar, fenerler, şamdanlıklar ve kar küreleri gibi dekoratif objelerden yararlanabilirsiniz. Aklınızda alışılmış dekorasyondan bir tık daha fazlası var ise yapay ve kuru çiçeklerden yararlanarak güzel bir dekor oluşturabilirsiniz.

Balon

Tek bir dokunuş ile yaşam alanınızın atmosferi parti ambiyansını oluşturmak adına balonlardan yararlanabilirsiniz. Evinizde bir fotoğraf alanı oluşturmak isterseniz, şöyle bir dizayn oluşturabilirsiniz. Evinizin antresinde ve salonunuzun bir bölümünü rengarenk balonlar ile süsleyerek, güzel bir fotoğraf konsepti oluşturabilirsiniz.

Sofra

Yılbaşı gecesine yakışır bir sofra dizayn etmek için genelde kırmızı ve yeşil örtüler, mumlar masadaki yerlerini alırlar. Alışılagelmiş renklerin dışında çıkıp, biraz daha farklı bir sofra dizayn etmek isterseniz ” Şahane Yılbaşı Sofraları ” konumuza bir göz atın , deriz.

Mumlar

İster özel bir akşam yemeği olsun, isterseniz de romantik bir ambiyans oluşturmak için olsun, masanızda mumlar yer vermeyi ihmal etmeyin.

Sevgili arkadaşlar, yaşam alanlarınızda yılbaşı atmosferini oluşturmanıza yardımcı olacak bu fikirler, sizlere ilham vermiştir.

2019 yılında olduğu gibi 2020 yılında son trend dekorasyon fikirlerinden haberdar olmak adına takipte kalmanız dileğiyle. Mutlu Yıllar

Bir yanıt yazın