Evini Güzelleştirecek Farklı Tavanlar

İç mimarlık alanında profesyonel olan her mimar, evlerde beşinci duvar olarak tavan dekorasyonuna dikkat çekerler. Gerek evde, gerekse iş yerlerinde tavan dekorasyonları bütün mekanın dokusuna etki edecek kadar önemli bir unsurdur. İç mekanımızı için güçlü bir unsur olan tavanın dekorasyonu nasıl yapabilirim, diye düşünenler için hemen birbirinden farklı birkaç tavan dekorasyon fikrini paylaşalım.

Tavanda Vurgulayıcı Dizaynlar

İş yerinizin yada evinizin tavanı eşsiz bir görüntüye kavuşturmak için illaki mekanın tavanı baştan sona kaplatmanıza gerek yok. Sadece odada vurgu yapmak istediğiniz alanları belirleyerek sınırlı bir tasarım ile sınırsız bir güzelliğe kavuşturabilirsiniz.

modern salon yuvarlak asma tavanlar

Bu konuda bu görsel size ilham verecektir.

Geometrik Şekilli Avizeler ile Tavanınızı Güzelleştirin

Şuan için tavanınızın albenisini artırmak için illaki, tadilat işine girmenize gerek yok. Günümüzün yeni nesil modern avizeleriyle de oldukça hoş ve farklı vurgular yaparak size özgü tavan tasarımları yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey zevkinize ve tarzınıza hitap eden modern çizgiye sahip geometrik avizeler arasından seçim yapmaktır.

Konsept Tasarımları İle Fark Yaratın

Okulda, ofis de veya iş yerinde marka değerinizi bir tık daha ön plana çıkarmak için markanızın ve mekanınızın konseptine hitap eden mekanda fark yaratacak bir tavan uygulaması yapabilirsiniz.

Klasik, Bir O Kadar Özel ve Işıltılı

lüks asma tavan tasarımları

Tavan dekorasyon uygulamaları arasında her zaman için aydınlatmalı asma tavan uygulamaları şahane bir görünüm oluşturmaktadır. Yukarıdaki görselde görüldüğü üzere bu tavan dekorasyonunda asma tavan uygulaması yapılmış olup, şahane bir ışıltı panel uygulaması ile çağdaş bir sarkıt eklenerek eşsiz bir atmosfer oluşturulmuş.

Mutfak Tavanı İçin Ahşap Panelle Ne Dersiniz ?

mutfak ahşap panel tavan modelleri

Bir taraftan mutfak alanınızı en iyi şekilde aydınlatmak bir taraftan da tavana küçük bir dokunuş yapıp albenisini artırmak için ahşap panellerden yararlanabilirsiniz. Mutfağa ahşabın sıcaklığını yansıtıp, yüzeyde saklanmış olan led ışıklar ile aydınlatılmış. Bu yapılan uygulama sayesinde mutfağın daha ferah bir görünüme kavuştuğunu görmekteyiz.

Peki ya, Yatak Odası Tavanı İçin Ne Yapmalıyız ?

yatak odası duvar ve tavan dekorasyon örnekleri

Son olarak birde yatak odası tavanına bir güzellik yapalım. Tavan dekorasyonun geniş ürün yelpazesi içerisinde yer alan duvardan tavan uygulamasını yapabilirsiniz. Yatak başlığının denk geldiği duvardan başlayıp, tavana kadar uzanan özel bir tasarım ile renkli duvar paneli yaptırarak hem sıra dışı hem de etkileyici bir yatak odası dekorasyona imza atmış olursunuz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?