Evde Zaman Geçirmek İçin Neler Yapabiliriz ?

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID – 19 yani Corona Virüsü nedeniyle mümkün oldukça sağlığımız için evden dışarı çıkmıyoruz. Dış dünya ile ilişkimizi kesip evde kaldığımız bu süreci sıkılmamak için kendimizce birtakım uğraşlar ediniyoruz. Bizde Ev Dekorasyon ekibi olarak evde bulunduğumuz bu süreci iyi bir şekilde değerlendirmenize yardımcı olacak birkaç öneride bulunmak istiyoruz.

Eşyaların Yerini Değiştirebilirsin

Uzun bir süredir aklınızda mobilyalarınızın ve eşyalarınızın yerlerini değiştirmek varsa, şimdi bu değişimin yapmanın tam zamanı. Salonunuzdaki koltuk takımı ile yemek masasının yerini değiştirebilirsin. Yatak odanızda, yatağınızın yönünde değişlik yapabilirsiniz. Birkaç küçük dokunuşla duvar dekorasyonu elden geçirebilirsiniz. Unutmayın ki, dekorasyonunuzda yapacağınız küçük bir değişim bile çok şeyi değiştiğini gösterecektir.

Bitkilere İlgi Gösterin

Yaşam alanlarınızda birkaç küçük değişiklik yaptık. Şimdi sırada ne var, diye soracak olursanız, hemen gözlerinizi evinizde yetiştirmekte olduğunuz bitkilere çevirmenizi istiyoruz. Baktığımızda bize huzur veren, bulunduğu mekana renk katan, aynı zamanda oksijen kaynağımız olan bitkiler. Sahi en son evdeki bitkilerinizle ne zaman ilgilenmiştiniz ? Toprağını havalandırıp, suyunu verdiniz mi ? Yerini değiştirip daha da canlı bir görünüme kavuşturdunuz mu ?

Kitaplığını Düzenlemeye Ne Dersin ?

dekoratif kitaplık raf modelleri

Kaliteli ve keyifli zaman geçirmenin en güzel yollarından biri kitap okumaktır. Gelin şöyle bir kitaplığımızın önüne geçelim, ve kitaplarımızı nasıl düzenlediğimize bir göz atalım. Siz kitaplarınızı düzenlerken yayınevine, yazarına veya türüne göre mi yapıyorsunuz ? Yada simetrik şekilde mi sıralamayı tercih ediyorsunuz ?

Yeni Hobiler İle Evini Güzelleştir

evde keyifli vakit geçirmek için öneriler

Daha önce edindiğin hobilerle evini bir güzel güzelleştirmiştin. Şimdi yeniden yeni hobiler edinip, evini daha da güzelleştirmeye ne dersin. Bu konuda sizlere ilham vermesi açısından kendin yap projelerine göz atmanız yeterli olacaktır.

Meditasyon Köşesi

evde meditasyon köşesi

Malumunuz sağlığımız açısından bir süre spor salonunda ya da açık alanda spor yapamıyoruz. Bu demek değildir ki , evde hareketsiz kalacağız. Hem bedenimizi, hem ruhumuzu dinlendirmek hemde enerjimizi yüksek tutmak için evde birtakım hareketler etmeliyiz. Bunun en güzel yollarından biri de meditasyon yapmaktır. Meditasyon yapmak için ihtiyacınız olan sessiz bir alan olması yeterli olacaktır.

Bir yanıt yazın