in

Evde Sinema Keyfi İçin Öneriler

sinema odası dekorasyon fikirleri

Dijital dünya ile iç içe olduğumuz bugünlerde dizi ve filmlere ulaşmak her zamankinden daha kolay. Binlerce farklı kaynaklar sayesinde hemen hemen istediğimiz her içeriğe rahatlıkla ulaşabiliyoruz. Bu durum sonucunda evde sinema konseptine de inceden ince zemin hazırlamaktadır.

Şimdilerde evde sinema keyfi yapmak sanıldığından daha kolay bir hal aldığını söyleyebiliriz. Evde yapacağımız birkaç düzenleme ile evde sinema keyfini doyasıya çıkartabilirsiniz.

Evde Sinema Ortamı Oluşturmak İçin Yapmanız Gerekenler

Projeksiyon ve Perde

Günümüzde televizyon teknolojisi ne kadar ilerlemiş olsa dahi, televizyondaki görüntü asla sinema perdesindeki gibi olmaz. Eğer sinema gerçekten sizin için önemliyse ve televizyonun içerikleri de ilginizi eskisi kadar çekmiyorsa evde gerçek bir sinema keyfi yaşamak için bir projeksiyon makinesi edinebilirsiniz.

Kaliteli Bir Ses Sistemi

ev sinema odası dekorasyonu

Sinemanın bir yarısını görüntü olarak kabul edersek, diğer yarısı ise ses olarak kabul edebiliriz. Kaliteli bir ses sistemi sesten daha fazlasını, izlemekte olduğunuz içeriğin ruhunu ve havası vermektedir. Bu nedenle ses sistemini gereksiz bir masraf olarak göremeyin.

Koyu Renk Arka Plan

Sinemanın iki temel unsuru olan ses ve görüntünün altını bir kez daha çizmekte fayda var. Bu iki unsur ev sineması içinde geçerlidir. Unutmayın ; kaliteli bir ses ve görüntü olmadan evde sinema keyfi oluşturmak mümkün değildir. Evde sinema seyrederken kaliteli bir görüntü için iyi bir televizyona veya projeksiyon makinesine ihtiyacımız olacaktır. Tabi ki bunlar tek başına yeterli olmayacaktır. Projeksiyon perdesinin yada televizyonun yer aldığı duvara koyu bir renk kullanmanızı tavsiye ederiz. Koyu renk arka plan gözünüzü görüntüye odaklanmasına yardımcı olacaktır.

Gerçeğe Yakın Bir Sinema Odasına Ne Dersiniz ?

ev sinema odası dekorasyon örnekleri

Gerçek bir sinema salonunu evinize yansıtmaya ne dersiniz ? Biraz çılgınca fikirmiş gibi görünebilir. Bu çılgınca fikir sanıldığı kadar zor olmayabilir. Bu fikri gerçekleştirmek için uluslararası standartta uygun açı ve ölçeğe göre ayarlanmış bir perde, kaliteli bir ses sistemi ve sinema salonlarının olmazsa olmazları koltuklar ile şahane bir sinema odası dizayn edebilirsiniz.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

dilimli stor perde

Yeni Sezon Dilimli Stor Perdeler

home ofis dekorasyonu

Yaratıcı Çalışma Odası Dekorasyon Örnekleri