Ev Temizliği İçin Basit Dekorasyonlar

Zevkimize hitap eden keyif dolu, huzurlu bir atmosfer oluşturmak yaşam alanlarımızın vazgeçilmez kriterleri arasında yer almakta. Tabi, yaşam alanımızın dekorasyon kurgusunu yaparken, ev işlerimizi kolaylaştıracak şekilde dizayn etmekte son derece önemlidir. Şuan aklınızdan bir taraftan zevkimize göre ev kurgulamak bir taraftan da ev temizliğini kolaylaştırmak için nasıl bir yol izlemeliyiz, diye bir sorunun geçtiğini hissedebiliyoruz.

İşte bir taraftan evinizi son derece şık ve zarif bir şekilde dizayn ederken, bir taraftan da temizlik işinizi kolaylaştıracak basit dekorasyon önerileri.

Depolama Alanlarından Faydalanın

Sizlerin de zaman zaman yaşayıp deneyimlediğiniz gibi dağınık bir alanı temizleyip, derleyip toplamak hem fazla zamanımızı alıyor hem de fazla efor harcamamıza neden oluyor. Peki, fazla zaman harcamadan ve kendimizi çok yormadan nasıl temizlik yapabiliriz. Öncelikle fazla efor harcamadan verimli bir şekilde temizlik yapmak için yaşam alanımızın düzeni sağlamalıyız.

ev düzenlemek için öneriler

Yaşam alanında düzeni sağlamanın en basit yolu ise depolama çözümlerinden yararlanmak ve saklama kutularından faydalanmak olacaktır. Yapmanız gereken evinizin dekorasyon stiline hitap eden ihtiyacınız doğrultusunda saklama kutusu yada sepetleri temin etmek olacaktır.

Dolaplarınız Kapaklı Olsun

Son dönemlerde oldukça trend olan birçoğumuzun da beğenerek evlerde kullanmış olduğu duvar dekorasyonlarına estetik katan dekoratif raflar, giyinme odalarında yer alan açık dolaplı modeller dekorasyona ayrı bir hava katmakta. Her ne kadar estetik açıdan göze hoş görünce de şöyle bir gerçekte var, kapaksız alanlar daha çabuk tozlanmakta ve bunu gözler önüne sermekte ! Temizlik açısından kolaylık sağlaması için ve tozların gözler önüne serilmemesi için kapaklı dolapları tercih etmekte fayda var.

Yaşam Alanlarınızda Minimalist Bir Çizgi Oluşturun

Ev temizliğini kısa bir sürede bitirmenin en kolay yollarından biride hiç kuşkusuz alanda fazla eşyanın bulunmamasıdır. Bu durumu dekorasyon çizgisine yansıtacak olursak, minimalist dekorasyon, az ve öz eşya, olarak tanımlayabiliriz.

kolay temizlik için dekorasyon

Yapmanız gereken mümkün oldukça az, fonksiyonel özelliğe sahip eşyalar ile evinizi dizayn edin. Unutmayın, ne kadar az eşya , o kadar çabuk temizlik. O zaman hiç vakit kaybetmeden ne yapıyoruz. Evde kullanmadığımız gereksiz eşyaları ortadan kaldırıyoruz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?