Ev Dekorasyonunu Bozan Detaylar

Kişiliğimizin bir yansıması olan yaşam alanlarımız için her şeyin dört dörtlük olmasını isteriz. Gün içerisinde yaşanan stresi, yorgunluğu üzerimizden atmak için soluk aldığımız yaşam alanımızın eğer dekorasyonu doğru bir şekilde dizayn edilmediyse, stresimiz ve yorgunluğumuz iki katına çıkabiliyor. Zevkinizi ve tarzınızı yansıtan bir ev kurguladığınız halde, hala bir şeylerin dekorasyon çizginizi bozduğunu düşünüyorsanız, nedeni de bir türlü bulamıyorsanız, şu detayları bir gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Ev Dekorasyonu Bozan Detaylar Nelerdir ?

Renk Uyumsuzluğu

dekorasyonda renk uyumsuzluğu

Ev dizaynında dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlar arasında renklerin birbirleri ile olan ahengidir. Bir odanın dizaynına baktığımızda ilk etapta renklerin birbirleri ile olan ahengin göze çarptığını düşünecek olursak, renk seçimini doğru yapmalıyız. Odanızın ruhuna iyi gelecek renk ya da renk kombinasyonu seçmeye özen gösterin.

Duvarlar Boş Kalmasın

duvar maskesi modelleri

Genelde es geçtiğimiz, bazen üzerinde fazla durmadığımız alanların başında duvarlar gelir. Kimimize göre gereksiz gibi görülen duvar dekorasyonları , doğru objeler ile birleştiği zaman oldukça etkileyici bir görünüme kavuşarak mekanın görsel estetiğini de artırmaktadır. Hem tarzınızı hem zevkinizi konuşturmak adına tercihinizi dilerseniz renklerle ahenk içinde olan tablolar, dilerseniz de masklar ile duvarınıza yeni bir kimlik kazandırabilirsiniz.

Oda Takımları

Uzun yıllar önce bu yazıyı yazıyor olsaydık eğer, sizlere oda takımlarının odaları ne kadar güzelleştirdiğinden bahsederdik. Geçmişi bir kenara bırakıp, şu anki süreçten bahsetmek gerekirse, kendi takımını kendin yarat trendi odaları daha bir şık, daha çok kişiliğimizi ve zevkimizi yansıtıyor. Sizlerde kendi takımınızı kendiniz yaratmayı düşünüyorsanız, şu önemli ayrıntıyı göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Kontrast ve birbirleri ile ahenk içinde olan renklerde mobilyalar seçerek bir görsel bütünlük oluşturarak, kendi ışığınızı, kendi mekanlarınıza yansıtabilirsiniz.

Bazılar Dağınıklığı Severler, Oysa …

Çevrenizden şu cümleyi duymuşsunuzdur, ” ben dağınıklık içinde de aradığımı rahatlıkla bulabiliyorum. ” Belki bazılarımız için dağınıklık o kadar önemli değildir. Ama şu noktayı da unutmamak gerekir . Bir evin, odanın düzenli olması hem dekorasyon açısından hem de ruhumuz açısından olumlu bir etkiye sahiptir. Bizim size önerimiz karışık renklerden uzak durduğunuz kadar dağınıklıktan da kaçarak ruhunuzu ve gözünüzü yormayan bir dekorasyon oluşturmanızdır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. dekorasyonu bozan detaylar Ev Dekorasyonunu Bozan Detaylar için yorumda bulun

    Ev Dekorasyonunu Bozan Detaylar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ev Dekorasyonunu Bozan Detaylar için ilk yorumu yapabilirsin.