Etkileyici Siyah Ev Dekorasyonları

Zaman zaman farklı renkler gündem olsa da, öyle bir renk var ki, her zaman popülerliğini koruyor ! Hangi renkten mi, bahsediyoruz. Asaleti ile, zarafeti ile ve sade görüntüsü altında oldukça havalı bir yansıması olan siyah renkten bahsediyoruz .

Ev dekorasyonda sizin için asalet ve zarafet ön planda ise bu görünümü evinize yansıtacak olan siyah ev dekorasyon fikirleri dikkatinizi çekeceğini düşünüyoruz . Evinizin çizgisinde dikkat çekici unsurlar oluşturacak olan siyah renginin asaletini yaşam alanlarınıza nasıl yansıtabileceğiniz gelin, birlikte göz atalım.

siyah ev dekorasyon örnekleri

Siyah rengi, duvarda, mobilyada , ev aksesuarlarında ve ev tekstil ürünleri gibi yaşam alanlarınızın her alanında farklı konseptlerde kullanabilirsiniz. Tabi, siyah rengi kullanırken bazı kriterlere de dikkat etmek gerek. Unutmayın ki, siyah rengin yanlış ve aşırı kullanımından dolayı, eviniz yada odanız olduğundan daha karanlık ve daha küçük görünerek sıkıcı bir hale gelir. Birkaç öneri ile bu rengi hangi renklerle ve nasıl kullanabileceğimize bir göz atalım.

Diyelim ki, odanızın duvarlarını siyah renkte boyamak istiyorsunuz. Siyah duvarlar için duvar çıtası uygulamasından yararlanmanızı tavsiye ederiz. Duvar çıtası yaparak ve bu çıtayı da beyaz yada açık renge boyayarak odanızı daha ferah bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Zemin uygulamasında ise bu senin kış trendleri arasında yer alan kürk bir görünüme sahip açık renk halı tercih ederek ferah bir ortam oluşturmuş olursunuz.

Salonunuzda yada evinizin herhangi bir alanında siyah rengi kullanacaksanız mekanı tamamlayacak unsurları metal ürünler arasından tercih etmenizi öneririz. Aklınızda bulunsun, metal ögelerin yansıması, mekanınızı hem daha ferah, hem daha elit gösterecektir. Elit bir görünüm için metal ürünleri bünyesinde barındıran, aydınlatma ürünleri, ev aksesuarları ve mobilyalara göz atmayı unutmayın.

siyah metal ev dekoratif aksesuar

Biraz önce yukarıda saydıklarımızın dışında metali dilerseniz farklı uygulamalar yaparak da yaşadığınız alanlara yansıtabilirsiniz. Mesela odanızın duvarlarına estetik katacak olan çıtaları ele alalım. Bu çıtaları, metal hobi boyası ile boyayarak duvarlarınızı hareketlendirebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?