En Güvenilir Mobilya Markaları Hangisi ?

İnternet üzerinden mobilya almadan önce dikkat etmeniz gereken kriterler

Dünyaca yaşadığımız pandemiden dolayı e – ticaret hacmi gün geçtikçe artmaya başlıyor. İnternet üzerinden alış veriş yaparak arayıp da bulamayacağımız, bulup da alamayacağımız ürün neredeyse kalmadı diye biliriz.

İnternet üzerinden alış veriş yaparken kendimize bazı sorular sormayı da ihmal etmiyoruz. Bu soruların başında acaba buradan alış veriş yapmak güvenli ? Özellikle yaşam alanımız için mobilya alırken, bu marka güvenir mi, buradan rahatlıkla sipariş verebilir miyim ? Bu noktadan yola çıkarak mobilya satışı yapan firmaları analiz yapmanız ve en önemli mobilya markalarına ulaşmanız için birkaç kriteri sizler ile paylaşmak istiyoruz.

Mobilya Markası Güvenilir Analizi Nasıl Yapılır ?

İnternet üzerinden mobilya alış verişi yapmadan önce kendinize şu soruları yönetmenizi tavsiye ederiz.

hangi mobilya markası daha güvenilir

📌 Ürün içerisinde kullanılan hammadde yada yan malzeme yazıyor mu ?

Genelde mobilya satışı yapan siteler bu detayları pek yazmazlar. Bunun en önemli nedenlerinden biri aynı görünüme sahip mobilyalar farklı hammaddelere sahip olmasıdır. Bu nedenle ürün fiyatlarında da önemli bir fark olmaktadır. Bu kriteri göz önünde tutarak fiyatından dolayı mobilya almayın. Kaliteli hammadde ya da yan malzeme ürünleri tercih ediniz.

📌 Platformlarda markalar nasıl bahsediliyor ?

İster mobilya alış verişi olsun, ister başka bir alış veriş olsun, öncelikle marka ve ürün hakkında küçük bir araştırma yapmanızda fayda var. Bu konuda sözlük yada bloglarda marka ve ürün hakkında neler yazıldığını okursanız, daha sorunsuz bir şekilde alış veriş yapabilirsiniz.

📌 Markaların şikayet sayısı kaç tane ?

Her üründe olduğu gibi mobilya ürünlerinde de şikayet sayısı oldukça önemli bir rol üstlenmektedir. Marka ve ürün hakkında şikayetleri kontrol edebileceğiniz birçok platform var. Bu platformlar sayesinde analiz edebilir, alış verişi gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceğinize karar verebilirsiniz.

📌 Markaların şikayetlere dönüşü ve çözümleme oranı nedir ?

Markaların şikayet sayısı kadar şikayetlere dönüşüm oranı da o derece önemli bir kriterdir. Şayet firma tüm şikayetlere geri dönüş yapıyorsa ve bunun sonucunda çözümlenmiş sorun sayısı fazla ise bu tablo o markanın ürünlerin arkasında durduğunu göstermektedir.

📌 Ürün yorumlarında olumlu ve olumsuz neler söyleniliyor ?

📌 Ürünler için montaj desteği sağlanıyor mu ?

📌 Paketleme sayısı nasıl ?

📌 Satış sonrası destek var mı ?

İnternet üzerinden alış veriş yapmadan önce bu kriterleri araştırırsanız daha güvenir mobilya markalarına ve ürünlerine ulaşır, güvenle alış verişinizi yapabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. hangi mobilya markası daha güvenilir En Güvenilir Mobilya Markaları Hangisi ? için yorumda bulun

    En Güvenilir Mobilya Markaları Hangisi ? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak En Güvenilir Mobilya Markaları Hangisi ? için ilk yorumu yapabilirsin.