En Çok Tercih Edilen Mutfak Dolabı Renkleri

En çok tercih edilen mutfak dolabı renkleri hangileridir? Mutfaklar belki de en çok vakit geçirdiğimiz yerdir. Çatalımızdan kaşığımıza, çaydanlığımızdan masamıza her şeyin en özel ve en güzel olmasını isteriz. Mutfağımıza girer girmez en çok ilgimizi çeken yerler dolaplarımızdır. Çünkü en büyük alanı onlar kaplar. O yüzden hem temizlik hem de renk açısından önemlidir.

Günümüzde en çok kullanılan mutfak dolabı renkleri ise beyaz, krem, antrasit cappuccinodur. Geçmişten günümüze kadar uzanan süreç içerisinde beyaz ve krem rengin her zaman popüler olan renk tercihleri arasında yer aldığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Özellikle yeni nesil mutfak dolapları söz konusu olduğu zaman bu renkler haricinde pembenin farklı tonlarının da popüler olduklarını ifade edebiliriz.

En Cok Tercih Edilen Mutfak Dolabi Renkleri 4

Mutfak Dolabı Hangi Renk Olmalı?

Gerek mutfakta geçirdiğimiz zaman gerek yemekleri yaparken oluşan kirlilik göz önünde alındığında mutfak dolaplarınızın kir tutmayanı ya da kolay temizlenebilen malzemede ve renkte olmalıdır. Siyah mutfak dolapları kiri belli edecek yapıdadır. Mutfak dolabına dair renk tercih ederken mutfağın diğer mobilyalarıyla ve duvarıyla uyumlu olan bir rengin tercih edilmesi şarttır. Burada mutfak dolabı renk tercihinde özenli davranmak, harika bir mutfak tasarımını da beraberinde getirecektir.

Krem, kırık beyaz, fildişi, antrasit, cappuccino, ahşap rengi temizlenmesi kolay ve kiri belli etmeyecek yapıdadır. Lakin hangi renk olmalı gibi bir tavsiyenin doğru olmamasıyla beraber seçeceğiniz renk tamamen size kalmıştır. Sonuçta siz kullanacaksınız.  En çok tercih edilen mutfak dolabı renkleri arasında yer alan kırık beyaz, harika bir görselliğin oluşması noktasında üst düzeyde çözüm önerilerini ortaya koymaktadır.

Beyaz Mutfak Dolabına Hangi Renk tezgâh Yakışır?

Eğer dolabınızın renginin beyaz olmasına karar verdiyseniz buna uygun tezgâh arıyorsanız birkaç öneri sunacağız. İlk olarak siyah çim stone tercih edebilirsiniz. Ancak fiyat olarak biraz pahalı olduğu için bunun yerine doğal granit taşlara yönelebilirsiniz. Granit taşların da koyu renkleri çok güzel olmasına rağmen beyaz taşlarla kıyaslandığında biraz daha pahalı olabilir.

En Cok Tercih Edilen Mutfak Dolabi Renkleri 5

Granit taşlar doğada olduğu haliyle bizlere sunuluyor. Çim stone tezgahlar da fabrikada karışım yoluyla elde edilen taşlardır. Başka seçenek ararsanız da mermer tezgahlara bakabilirsiniz. Son zamanlarda tasarımı yapılan en çok tercih edilen mutfak dolabı renkleri de gayet doğal olarak farklılık taşımaktadır. Bu durum son zamanlarda karşımıza farklı renk seçeneklerinin çıkmasını da mümkün kılmaktadır.

Mutfağa Hangi Renk Boya Gider?

Genel olarak mutfak duvarları için mermer tercih edilmektedir çünkü mermerin temizlenmesi daha kolaydır. Yağ lekesinin duvardan temizlenmesi zorken mermerden temizlemesi kolaydır. Bu yüzden genelde mermer tercih edilir. Ancak siz mermer değil de duvar boyası isterseniz tercihiniz kum beji, cappuccino, gümüş mavi gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Mutfak dolaplarınızın rengine bağlı olarak duvar renginizi kırmızı- gri- siyah gibi renklerle de düzenleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın