Yeni Sezon Mutfak Dolabı Modelleri

İçindekiler

Yeni sezon mutfak dolabı modelleri konusunda detaylı bir araştırma yapmak bu tarz dolaplara ayrıcalıklı fırsatlarla sahip olmak anlamına gelir. Bir mutfağı gösteren en önemli unsurlardan biri hiç kuşkusuz mutfak dolaplarıdır. Mutfak dolapları, bir taraftan mutfak dekorasyonun bel kemiği görevi üstlenirken, bir taraftan da mekanda depolama alanı oluşturur.

Bir yandan mutfağa görsel açıdan rengi ile duruşu ile estetik katarken, bir yandan da hayatımızı kolaylaştıracak fonksiyonel özelliklere sahip olan mutfak dolabı seçerken nelere dikkat etmeliyiz.

Gelin bir taraftan mutfak dolabı seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğine, bir taraftan bu sezonun trend renkleri neler, hangi mutfak dolabı tasarımlarının daha ön planda olduğuna bir göz atalım.

Mutfak dolabı seçiminde, mutfağın fiziksel özelliği büyük bir rol oynamaktadır. Bir mutfak ne kadar büyük ve geniş ise, mutfak dolapları arasından seçim yapmamız o kadar kolay oluyor. Küçük mutfaklar için seçim yapar iken ise mümkün oldukça mekanda bize depolama alanı sunacak, işlevsel özelliğe sahip dolap seçmeye özen gösteriyoruz.

Şimdi işin içine biraz görsel estetik katmak adına mutfak dolabı dekorasyon örneklerine birlikte bir göz atalım.

kulpsuz mutfak dolabı modelleri

Modern mutfak dolabı modellerini incelediğimiz zaman mümkün oldukça az ve çarpıcı detaylara yer verdiklerini görmekteyiz. Modern yeni nesil dolap tasarımlarında bir çok tasarımcı bu noktadan yola çıkarak ayak, kulp, süsleme ve işleme gibi detaylar dolap tasarımlarından çıkartarak mümkün oldukça yalın ve şık tasarımlara ağırlık vermekteler. Tıpkı kulpsuz kapaklara sahip dolaplar gibi.

beyaz mutfak dolabı tasarımları

Küçük ve dar bir mutfağa sahipseniz , mekanınızda fresh bir ambiyans oluşturmak adına açık renkleri tercih ederek, dekorasyonunuzda doğal bir ışık yansıtabilirsiniz. Doğru seçilen aydınlatmaların yanı sıra seçeceğiniz dolabın rengi de bu doğal ışıklandırmada büyük bir rol oynayacağını göz önüne alarak mümkün oldukça parlak sleek yüzeylere sahip açık renkler arasından seçim yapmanızı öneririz.

iki renkli mutfak dolabı örnekleri

Son zamanlarda çift renkli dolap uygulamaları oldukça moda. Özellikle küçük, dar veya uzun mutfakları hem ferah hemde aydınlık göstermek adına çift renkli dolap uygulamaları tercih ediliyor. En çok tercih edilen ikili ise beyaz ve kırmızı tonları. Beyaz lake mutfak dolabı ile ortama ışık yansıtıp derinlik hissi uyandırılırken , kırmızı tonlarla da sıcak bir atmosfer oluşturuluyor.

Yeni Sezon Mutfak Dolabı Modelleri

En Kaliteli Mutfak Dolabı Kapakları Hangisi

Mutfak tasarımlarının şekillenmesinde mutfak kapakları her zaman etkilidir. Bundan dolayı en kaliteli mutfak dolabı kapaklarını tercih etmek her zaman tercih edilmektedir. Peki en kaliteli mutfak dolabı kapakları hangisi? Özellikle akrilik mutfak dolabı kapaklar son zamanlarda ön plana çıkaktadır. Membran mutfak dolapları gibi birinci sınıf malzemeden üretilen bu tarz mutfak dolabı kapaklarının her zaman uzun ömürlü bir etkiye sahip oldukları da bilinmektedir. Elbette ki bu tarz mutfak dolabı kapaklarını tercih ederken renk uyumuna da dikkat etmeniz her zaman önerilmektedir.

Bir yanıt yazın