Duvar Rengi ,Mobilya Uyumu Nasıl Olur

Evinizin dekorasyonu kurgularken renkleri doğru bir şekilde kullandığınız zaman şahane bir dekorasyon oluşturmuş olursunuz. Alışılmışın bir tık dışına çıkıp, zevkinizi ince bir şekilde evinize yansıtmak için tercih edeceğiniz ana renkleri baz alarak iç cephe duvarlarınızı zevkinize göre toprak renklerinde ya da şarap rengi tonlarında tercih edebilirsiniz.

Bir taraftan mekanınızın albenisini artırmak, bir taraftan da duvarlarınıza yeni bir kimlik kazandırmak için birbirlerinden farklı renklerdeki tonları birbirleri ile karıştırıp kullanarak muhteşem bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Mesela kahverengi duvar boyası ve renk ile ahenk içinde olacak mobilyalar arasında tercih yapıp hem mobilya hem de duvar arasında muhteşem bir ahenk ve enerji yakalayabilirsiniz. Tabi bu ahengi doğru bir şekilde yakalamak için iç cephe duvar boyasını kusursuz bir şekilde yapmanız gerekecektir.

Duvar rengi ve mobilyalar arasındaki ahengi ile ilgili görsel görüntülere geçmeden önce renk konusunda küçük bir açıklama daha yapalım. Evinizin tamamını yada bir bölümünü dekore ederken tercih edeceğiniz renkler son derece önemlidir. Renkler arasında seçim yaparken sırf bir renk yada renk tonu hoşumuza gidiyor diye evi tüm dekorasyonunda aynı rengi kullanmamak gerek.

Şimdi gelelim, işin görsel tarafına. 🙂 Yeni kurgulayacağınız dekorasyonda sizlere ilham vermesi için buraya birkaç tane duvar rengi ve mobilya ahengini nasıl yakalayabileceğiniz konusunda örnekler paylaşalım.

Renkli Bir Dekorasyona Ne Dersiniz ?

renkli ev dekorasyon örnekleri

Yeni ev dekorasyonunuzda birden fazla renge yer vermeyi düşünüyorsanız iç cephe renklerinizde de birden fazla renge yer vermeniz gerekecektir. Göz estetiğine hitap eden renkli bir dekorasyon kurgulamak için duvar dekorasyonu için şöyle bir uygulama yapabilirsiniz. Güzel bir tablo, mekanın çizgisine hitap eden bir duvar saati, zarif bir çerçeve tercih edebilirsiniz.

Soğuk Tonlar ve Sıcak Tonlar Bir Arada

dekorasyonda sıcak soğuk renk uyumu

Yaşam alanınızda tercih edeceğiniz renkleri belirlerken öncelikle mekanın işlevselliğini ve nasıl bir mekan oluşturmak istediğinize kesin bir karar vermelisiniz. Aklınızda bulunsun, mekanınızda sakin dingin bir atmosfer oluşturmayı düşünüyorsanız tercihinizi soğuk renk gruplarından yana kullanmalısınız. Daha sıcak ve samimi bir atmosfer oluşturmak isterseniz de tercihinizi bu seferde sıcak renk gruplarından yana yapmalısınız.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?