in

Düşük Bütçe İle Evinizi Yenileyin

düşük bütçe ile evinizi yenilemenin yolları

Zaman zaman yaşam alanlarımıza yeni bir soluk getirmek isteriz. Kimi zaman evimizi baştan sona yenilemek isteriz, kimi zaman ise küçük dokunuşlar ile evimizin ambiyansını değiştirmek isteriz. Tabi, bunun içinde bütçemizin uygun olması gerekir.

Eğer sizlerde şuan için mevcut olan mobilyalarınızdan, eşyalardan ve evinizin dizaynından sıkılıp , yenilik yapmayı düşünüyor, gel gelelim, bütçeye takılıyorsanız, sizler için önereceğimiz az para ile evinizi yenilemenin yollarını inceleyebilirsiniz.

Düşük Bütçe İle Evinizi Yenilemenin Yolları

Öncelikle evin hangi alanında nasıl bir değişiklik yapmayı istediğinize karar verin. Daha sonra bu değişim için nelerin gerektiğine dair bir liste oluşturun. Bu konuda sizlere ilham vermesi adına hemen birkaç öneride bulunalım.

Plaka Kullanın

İç cephe duvarlarınızda yenilik mi yapmayı düşünüyorsunuz ? Bu yeniliği yapmak için kırma dökme işine veya boya yapma işine girmek yerine duvar kaplama panellerinden yararlanabilirsiniz.

Şık ve Fonksiyonel Raflar

dekoratif raf tasarımları

Hem duvara estetik katmak için hem de mekanda şık bir depolama alanı oluşturmak adına raflardan yararlanabilirsiniz. Diler bu rafları satın alabilir, dilerseniz elinizdeki malzemeleri değerlendirerek asimetrik, sıra dışı, dikkat çekici raflar yaparak, evinizde kullanabilirsiniz.

Kaplama Yüzeyler

İster mutfak tezgahını ve dolaplarını, ister beyaz eşya yüzeylerini yeni bir görünüme kavuşturmak için yapışkanlı folyolardan yararlanabilirsiniz.

Sandalyeler ” Out ” Banklar ” In”

düşük bir bütçeyle mutfak yenileme fikirleri

Yemek alanlarınızda dekorasyon trendlerini yansıtmak adına yemek masasına banklar eşlik edebilir. Banklar sayesinde hem yerden tasarruf sağlamış olursunuz, hem de trend akımını mekanınıza yansıtmış olursunuz.

Küçük Dokunuşlar İle Büyük Etkileşim

Bazen küçük bir dokunuş, mekanın ambiyansına estetik katar. Mesela mutfak veya banyo bataryalarını değiştirebilirsiniz. Evdeki bazı dolapların kulplarını yenileyebilirsiniz. Küçük objeler, biblolar veya nesneler mekana görsel açıdan oldukça etkileyici bir estetik katacaktır.

Işığın Işıltısı

Bulunduğunuz mekanı farklı renk ve tonlar ile ışıklandırarak , mekanın ambiyansını değiştirebilirsiniz.

Süslemeleri Es Geçmeyin

İç mekan dekorasyonunuzu daha estetikli hale getirmek için farklı süsleme tekniklerinden yararlanabilirsiniz. Örneğin tavan için kartonpiyer süslemelerinden, dolap kapaklarına farklı bir yorum katmak için çerçevelerden yararlanabilirsiniz.

Yaratıcılık

yatak odası dekorasyonu yenileme

Hayal gücünüzden, yaratıcılığınızdan yararlanarak daha önce denemediğiniz fikirleri dekorasyonunuza yansıtın. Mesela yatak odanızda bir salıncak olsa, nasıl olurdu ? Bunu bir düşün .

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

hulahop çerçeve yapımı

Hulahoptan Çerçeve Yapıyoruz

yeni trend aydınlatma ürünleri

3 Adımda En Doğru Aydınlatma Seçimi