Derli Toplu Bir Oda İçin İşe Yarayacak Fikirler

Yatak odalarını ve genç odalarını şöyle bir ele alacak olursak ; bu odalara yatak yerleştirildiğinde , çalışma masaları eklendiğinde , bir de küçük bir dinlenme alanı oluşturmak için koltuk veya berjer de odaya dahil olduğunda neredeyse odada hareket alanı kalmayacak gibi bir algı oluşur. Tabi birde kıyafetlerimizi rahatlıkla yerleştirebileceğimiz giysi dolabına da ihtiyacımız olacaktır.

Tüm bunları düzenli bir şekilde yerleştirip, hem odada rahat hareket edebileceğimiz alanlar oluşturmak hem de odanın daha düzenli olması için birkaç yaratıcı fikir işimizi kolaylaştıracaktır. Yatağı çekmeceli tercih etmek, bol çekmeceli bir çalışma masası , birkaç tane vakumlu torba ile işi rahatlıkla çözebiliriz. Çerçeveyi biraz daha genişletmek adına birkaç önerimizi sizler ile paylaşalım.

Fonksiyonel Ürünler Tercih Edin

ayaklı elbise askılık modelleri

Öncelikle genç odaların dekorunu düşündüğümüzde yatak, çalışma masası ve kitaplık derken oda birden doluyor. Bazı odaların küçük olmasından dolayı da kıyafet dolabına yer kalmaya biliyor. İşte tam bu noktada hem odaya estetik katacak, hem de kıyafetlerini rahatlıkla yerleştirebileceği ayaklı elbise askıları devreye giriyor.

Askı Dışında Giysilere Yer Açın

çekmeceli yatak tasarımları

Yerleştirmeniz gereken çok kıyafetiniz var ama dolabınızın iç hacmi hepsini alacak kadar geniş değil mi ? Kıyafetlerinde orta kalacak hali yok, o zaman ne yapıyoruz. Odada kıyafetlerimizi rahatlıkla yerleştirebilecek alan oluşturuyoruz. Bunun içinde yatak seçimi yaparken tercihimizi çekmeceli yataklardan yana yapıyoruz.

Yaratıcılığınızı Kullanın

Odanızın her noktasını değerlendirerek, kendinize yeni yeni alanlar oluşturabilirsiniz. Mesela duvarları ele alalım. Boş bir duvara çiviler takıp, aralarından ip geçirebilirsiniz. Bu ipe takılarınızı ve kemerlerinizi asabilirsiniz. Yine duvarları askı niyetine kullanmak adına çengeller yerleştirip, bu çekenlere çantalarınızı, şapkalarınızı, fularlarınızı ve kıyafetlerinizi asabilirsiniz.

Çekmece içi düzenleyicilerinden yararlanarak, eşyalarınızı gruplara ayırıp buraya rahatlıkla yerleştirebilirsiniz. Bu sayede hem çekmece içleri daha düzenli olur, hem de aradığınızı rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kıyafetlerden, çantalardan, takılardan bahsettik de, ya ayakkabılar ? Onları nasıl yerleştireceğiz. Ayakkabıları düzenli bir şekilde yerleştirmek için ayakkabıları üst üste yerleştirebileceğiniz aparatlardan yararlanabilirsiniz.

Başta belirttiğimiz gibi düzenli bir oda için yaratıcı fikirler üretebilir, odaya hem estetik, hem de işlevsellik kazandırmak adına fonksiyonel ürünlerden yararlanabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. küçük odalar için pratik çözümler Derli Toplu Bir Oda İçin İşe Yarayacak Fikirler için yorumda bulun

    Derli Toplu Bir Oda İçin İşe Yarayacak Fikirler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Derli Toplu Bir Oda İçin İşe Yarayacak Fikirler için ilk yorumu yapabilirsin.