Çocuklar İçin Banyo Tasarımları

Evimizde en renkli ve keyif verici köşelerin başında sevgili çocuklarımız için özel olarak tasarladığımız alanlar gelir. Cıvıl cıvıl rengarenk dizaynlar oluştururken çocuklar için kullanılan çocuklar için kullanılan detaylar, evimizi daha keyifli hale getirmekte.

Tüm aile bireylerin ortaklaşa kullandığı alanların başında gelen banyo alanlarını hem çocuklar için daha kullanılır hale getirmek, hem de onların sevebileceği bir görünüme kavuşturmak için farklı konseptlere yer vermekte fayda var. Şuan için aklınızda şöyle bir soru gelebilir. Banyo alanında nasıl bir farklı konsept uygulayarak hem biz büyüklerin, hem de çocukların kullanabileceği bir banyo tasarımı yapabiliriz ? Şimdi , bu soruya gelin birlikte cevap verelim.

📌 Konfor ve Güvenlik

Öncelikle banyo alanını çocuklarınızın kullanabileceği alanlara çevirirken bazı önemli kriterleri göz önünde bulundurmak gerekir. Bu önemli kriterlerin başında güven gelmektedir. Biliyorsunuz banyo zemini en ıslak ve kaygan alanlar arasında yer almaktadır. Hem kendi güvenliğiniz hem de çocuğunuzun güvenliği için zemin kuru olmasına özen göstermekte fayda var. Bunun yanı sıra bu alanda kullanacağınız lavabo, küvet, jakuzi ve banyo dolapları tercih ederken kaliteli malzemeden yapılmasına özen gösterin.

📌 Renklerin Enerjisi

renkli çocuk banyo dekorasyonları

Tıpkı büyüklerin üzerinde olduğu gibi bebeklerin ve çocukların üzerinde renklerin büyük bir etkisi vardır. Renklerin etkisini göz önünde aldığımızda çocuklarımız için hazırlayacağımız çağdaş banyo tasarımlarında şu renklere yer verebiliriz. Pembe – sarı – kırmızı . Kuvvet ya da jakuzinin etrafına yerleştireceğiniz oyuncaklar sayesinde ona özel alanlar oluşturabilirsiniz.

📌 Renkli Basamaklar

Lavabonun altına yerleştireceğiniz renkli bir basamak çocuğunuzun rahatlıkla musluğa ulaşıp, lavaboyu rahatlıkla kullanabilmesine yardımcı olacaktır.

📌 Renkli Aksesuarlar

çocuklar için renkli banyo aksesuarları

Hem banyo duvar dekorasyonuna estetik katmak, hem de çocuğunuzun dikkatini çekmek adına duvara farklı aksesuarlar, sevimli figürler yerleştirebilirsiniz. Bu küçük dokunuşlar onun banyoda geçireceği zamanı daha keyifli hale getirecektir.

📌 Oyun Konseptleri

Bebeklikten çocukluğa doğru adım atmaya başladıkları zaman birçok şeyi oyun konseptinde öğrenmeye meyillilerdir. El yıkama, dişleri fırçalama ve tuvalet alışkanlığını kazandırmak adına onun dikkatini çekecek oyun konseptlerine banyo alanında yer verebilirsiniz.

Görüldüğü üzere birkaç dokunuş ile banyo alanını çocuklarınız için hem güvenli hem de dikkat çekici bir konsepte çevirebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?